Стрічка новин
24 Листопада 2024
23 Листопада 2024

Стало відомо, яка техніка посилить ЗСУ

10 Травня 2024, 6:36
ratel

Безпілотні роботизовані комплекси "Лють", Ratel, "Рись" вже використовуються Силами оборони проти окупантів, а скоро їх стане ще більше.

Під час форуму “Україна. Рік 2024” міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна почне активно застосовувати наземні безпілотні системи, інформує ФОКУС

У 2022-2023 роках безпілотні літальні апарати кардинально змінили ведення бойових дій, потіснивши піхоту, танки і навіть артилерію, тим часом морські катери-камікадзе затопили кілька російських кораблів та вдарили по Кримському мосту, завдавши великої шкоди окупантам. Тепер же надходить черга сухопутних дронів, які вже створюються в Україні. “Минулого року ми побачили в масштабній справі в повітрі дрони, ми побачили їх на морі. Цей рік стане роком, коли ми побачимо їх на землі. Цього року ми будемо більше чути про наземні системи”, — заявив Олександр Камишін.

Наземний дрон — це робот на колесах або гусеницях, яким військові можуть дистанційно керувати. Загалом ці апарати схожі на дитячі радіокеровані машинки, от тільки призначені для військових цілей. Напрямок наземних роботизованих комплексів (НРК) зараз один з пріоритетних для платформи Brave1, повідомила Фокусу Наталія Кушнерська, керівниця Defense Tech кластера. Команда проєкту системно працює над пошуком найбільш ефективних рішень, розробкою відповідних пришвидшених процедур, формуванням середовища інженерів та виробників, які фокусуються на роботах. Сьогодні на платформу подано понад 1300 розробок за 12 вертикалями, які визначені пріоритетними для Сил безпеки оборони. Серед них — НРК, РЕБ, системи автоматизованого управління зв’язку та захисту інформації, штучний інтелект, розмінування та інші.

З 1300 розробок — понад 140 складають наземні роботизовані комплекси. 10 моделей були кодифіковані за стандартами НАТО, що відкриває шлях до контрактування, вони стали фактично першопрохідцями у цій сфері. Наземні дрони вже зараз використовуються на полі бою, але до того, як Brave1 почав активно розвивати цей напрямок, в Україні не було відповідної пришвидшеної процедури постачання на фронт. Зараз вона запроваджена і вже показує свої результати.

“Наша основна мета — мінімізували участь людини на полі бою. Це дозволить зберігати життя і здоров’я українських воїнів. Роботи можуть стріляти, вести розвідку, доставляти вантажі, евакуювати поранених, мінувати та навпаки розміновувати — і все це відводячи наших захисників безпосередньо з “нуля”. Наземні роботизовані комплекси стануть наступним гейм-чейнджером цієї війни, яким вже стали БПЛА. Це наша асиметрична відповідь на кількісну перевагу ворога”, — підкреслила Наталія Кушнерська.

Розробник українських безпілотників Ratel Тарас Остапчук у коментарі Фокусу пояснив, що головна перевага використання таких машин на полі бою полягає у збереженні людського ресурсу. На його думку, саме через це виготовлення наземних дронів є дуже перспективною сферою для розвитку в Україні, держава та кластер Brave1 дуже сильно допомагають. “Це тільки починають застосовувати. Я впевнений, що це буде нашою значною перевагою з часом, що призведе до збереження особового складу і компенсує різницю в людях між нами та росіянами”, — зазначив Тарас Остапчук.

За його оцінкою, масове впровадження та застосування наземних дронів Силами оборони України займе близько 6 місяців з урахуванням підготовки операторів. Навчити військового керувати таким апаратом в цілому не складно, базовий курс займає два тижні. “Далі — виключно питання навичок і гарного планування операцій з урахуванням місцевого рельєфу”, — підкреслив розробник.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті