Лукка Венчурс надихнувся документальним фільмом про трагедію на "Фукусімі-1" і вирішив побачити АЕС на власні очі.
27-річний міський дослідник Лукка Венчурс із Великої Британії вирушив на місце ядерної катастрофи на “Фукусімі-1” в Японії. Блогер хотів оглянути “червоні зони” (місця, які були закриті), навколо атомної електростанції, застиглої в часі. Про це пише Daily Star.
Хлопець із Манчестера (Англія) вирушив до Японії, щоб проникнути в закриті місця, оточені через забруднення навколо атомної електростанції. Блогер надихнувся документальним фільмом про трагедію на “Фукусімі-1” і вирішив побачити АЕС на власні очі. Його дослідження провели Лукку через занедбані лікарні, торгові центри та житлові будинки. Усі вони немов застигли в часі після катастрофи.
Трагедія сталася 11 березня 2011 року, коли землетрус і цунамі, що послідувало за ним, спровокували серйозну ядерну катастрофу на АЕС “Фукусіма-1”, унаслідок якої три з шести реакторів зазнали значних ушкоджень, стався викид водню і радіоактивних речовин. Подальший хаос змусив евакуювати людей у радіусі 30 кілометрів.
“Це був дуже сюрреалістичний досвід. Усе було кинуто, на стіні висіли календарі з датою катастрофи. Заходиш у будівлю, а там по всій підлозі розкидані речі”, — розповідав Лукка.
Для гарантування безпеки він був споряджений лічильником Гейгера, приладом, що використовується для виявлення і вимірювання випромінювання.
“Ми пробиралися через річки та паркани. Нам доводилося бути дуже обережними через те, що деякі місця були випромінювальними. Ми заходили в торгові центри, а там на полицях лежали продукти. Усе було кинуто. Усі будівлі, в які ми заходили, були дуже дивними”, — говорив блогер.
Британець виявив ядерний бункер у будівлі, яка, на його думку, була навчальним центром.
“Ми увійшли у велику скляну будівлю, у вестибюлі якої стояла модель реактора. Ми перебували поруч з електростанцією, яка вибухнула. Ми обійшли будівлю, і там були кімнати, в яких знаходилися ядерні контролери”, — додав він.
Видання зазначає, що понад 164 000 осіб були змушені покинути свої домівки одразу після ядерної аварії.