Стрічка новин
8 Листопада 2024

Україна капітулювала перед поляками у боротьбі за власні економічні інтереси – Олексій Кущ

13 Березня 2024, 10:41
kushch foto Економічні новини - головні новини України та світу

Аналітик АЦ «Об’єднана Україна» Олексій Кущ вважає, що Україна фактично повністю капітулювала перед поляками у боротьбі за власні економічні інтереси.

«Дивно спостерігати такі метаморфози торгового представника Качки, який на початку торгової війни з поляками казав, що Україна позиватиметься до Всесвітньої торгової організації (ВТО) на такі дії сусідів, а зараз фактично підписав акт капітуляції», – сказав «ЕН» експерт, коментуючи протести польских аграріїв і блокування кордону України для проїзду вантажівок і фур.

За його словами, навіть якщо поляки компенсують збитки завдані українській стороні, це нічого не змінить, коли ми особисто погодилися з обмеженим експортом української агропродукції, яку експортували в Європу.

«М’ясо птиці і яйця у нас взагалі досить потужно розвивалося. ЕБРР (Європейський банк реконструкції і розвитку – ред.) на 800 млн. дол. прокредитував українських виробників, щоб вони створювали нові виробництва, що в умовах війни зробити досить складно. А тут просто одним розчерком пера усе перекреслили. Це повна капітуляція перед поляками», – вважає Кущ.

«Нашій економіці фактично показали «червону картку» і сказали, що така економіка в Європі не потрібна. Сировинна і аграрна. Це буде нам гарним уроком. Абсолютно безглуздо заявляти про євроінтеграцію і нічого не робити в контексті структурної перебудови економіки. У нас фактично була економіка з азійсько-африканським акцентом, але на політичному рівні ми заявляли, що йдемо в Європу. Одна нога йшла в Азію і Африку, а друга – в Європу. І фактично зараз ми опинилися в шпагаті», – говорить експерт.

Він також спростовує твердження щодо конкурентоздатності українських аграрних холдингів. «Те, що відбувається в українській економіці – це атипове зміщення економічної активності і гіпертрофований розвиток однієї галузі на шкоду іншим. Нехай наші аграрні холдинги почнуть сплачувати такі ж податки, які платять фермери в Європі, перестануть «в чорну» купувати за налічку зерно, отримувати фіктивне відшкодування ПДВ, сплачувати реальну вартість за землю, тоді велике питання чи залишиться щось від цієї конкурентноздатності», – переконаний Кущ.

«Але навіть за оптимістичного сценарію, це не змінює той факт, що Європа піклується про своїх фермерів. Навіщо їм товари країни, яка не є членом ЄС. Тож якщо ми не змінено структуру економіки і залишимось аграрно-сировинною країною, ніякого членства в ЄС не буде. Це абсолютно очевидно. Нам треба виробляти ті товари, які користуються попитом в Європі і стати корисним учасником європейських технологічних ланцюгів доданої вартості», – резюмував експерт.

Нашій економіці фактично показали «червону картку» і сказали, що така економіка в Європі не потрібна

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті