Стрічка новин
Сьогодні
22 Листопада 2024

Сі Цзіньпінь приховує реальний стан економіки Китаю

7 Березня 2024, 12:02
Китай

Китай є другою за величиною економікою у світі, але мало хто знає, що насправді робить її такою. Але преса отримує можливість зробити це раз на рік після щорічної сесії парламенту Китаю, коли китайський прем’єр — фігура № 2 у країні — відповідає на запитання преси, як внутрішньої, так і міжнародної.

Про це пише The Businessinsider

Цьогорічну довгоочікувану прес-конференцію з прем’єр-міністром Лі Цяном скасовано, заявив речник Всекитайських зборів народних представників Лу Ціньцзянь

Це не дуже гарний сигнал на тлі економічних проблем Китаю.

Рік Вотерс, керуючий директор Eurasia Group у Китаї, провів корпоративну паралель щодо цього кроку, сказавши, що «скасування ваших квартальних звітів щодо прибутків не є формулою для покращення сприйняття ринку».

«Реальність така, що ринкова інформація про другу за величиною економіку світу погіршується», — сказав Вотерс GZERO Media.

Зрештою, інвестори дивляться на цю подію, щоб отримати підказки щодо економіки Китаю, яка намагається переконливо відновитися після пандемії.

Замість стійкого буму після COVID-19, економіка Китаю опинилася перед серйозними проблемами, включаючи кризу власності, дефляційний тиск і демографічну кризу. Ринки Китаю також втратили трильйони доларів після того, як досягли свого піку в 2021 році.

Незважаючи на це, Китай у вівторок оголосив цільове зростання на рівні близько 5% на рік, що ввело в оману економістів, які кажуть, що це амбітно і складно зробити без стимулів.

Навіть Лі визнав, що вразити цілі буде нелегко.

Однак, оскільки спілкування Лі з пресою було скасовано, журналісти не зможуть поставити під сумнів мотивацію цільового зростання чи те, як Китай планує її досягти.

Лу, речник, сказав, що прес-конференцію Лі скасовано, оскільки на зустрічі цього року буде більше брифінгів з міністрами та іншими офіційними особами.

Але деякі експерти кажуть, що скасування є ознакою того, що китайський лідер Сі Цзіньпін не хоче, щоб хтось ставив під сумнів його режим.

«Це рішення свідчить про те, що Сі Цзіньпін намагається ще більше зміцнити свою політичну владу і в період зростаючої зовнішньої стурбованості станом економіки Китаю сформувати наратив, який Пекін висуває щодо свого внутрішнього здоров’я», – сказав Джонатан Ворд, старший науковий співробітник в Інституті Хадсона та автор книги «Вирішальне десятиліття».

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті