Стрічка новин
Сьогодні
15 Листопада 2024

“Я дуже хочу сра*и”: сайт Ради показав дивний телеграм-канал після чуток про заборону Telegram в Україні

29 Лютого 2024, 0:42
snimok ekrana 2024 02 29 v 00.19.28 Економічні новини - головні новини України та світу

У середу, 28 лютого, на сайті Верховної Ради України з'явилося дуже дивне посилання на телеграм-канал після інформації про те, що комітеті Ради зі свободи слова підтримав заборону Telegram в Україні.

Відтак, зі сторінки Верховної Ради користувач потрапляє на паблік під назвою “Не Верховна Рада України”. На сторінці було спочатку лише одне мемне зображення голівудського актора і зірки фільму “Форсаж” Джейсона Стейтема з кумедним підписом “Я дуже хочу срати”, а зараз канал хтось наповнює новим контентом.

Кому належить ця креативна задумка, наразі невідомо. Але в українських ЗМІ інформація викликала неабияке здивування.

Користувачі спершу намагалися здогадатись, що насправді трапилося і чи відбувся якийсь злам сайту Верховної Ради хакерами. Згодом стало зрозуміло, що створювачі нової сторінки телеграм використали стару адресу тг-канала Ради, яка було весь цей час вільна. Як би там не було, “новина дня” вже розійшлася по всіх каналах, і якщо спочатку на каналі було десь півтисячі користувачів, то через декілька хвилин ми можемо спостерігати зростання кількості підписників.

Ймовірно, це відбулося саме через чорний піар і спробу читачів перевірити все власноруч. Як підсумок – деякі українці переходять на “Не Верховну Раду України” і залишаються на хоч і фейковій, але “цікавій” і небуденній телеграм-сторінці ВР.

Так сторінка виглядала станом на 22:07 28 лютого
Так сторінка виглядала станом на 22:07 28 лютого

Офіційний телеграм-канал ВР повідомив, що сайт Верховної Ради зламали після його повідомлення про плани депутатів заборонити Telegram. Що знаходилося на фейковому каналі – ви вже можете побачити самі.

“Веб-сайт Верховної Ради України був зламаний, внаслідок чого посилання на Телеграм-канал Верховної Ради України на офіційному веб-сайті парламенту веде на фейковий канал”, – повідомляє ТГ-канал Верховної Ради.

Водночас у меню сайту Верховної Ради посилання на телеграм канал Верховної Ради – коректне, і переходить на офіційний паблік ВР. Тим часом на фейковому каналі пояснили, чому вирішили покреативити. Однією з причин дійсно стала спроба заборонити мережу Телеграм в Україні. Друга причина – це те, що посилання https://t.me/verkhovnaradaofukrainy було вільне на час створення каналу (його створили 28 лютого – ред.) 

“А щодо мему — канал був створений, як реакція на новину на сайті ВР про круглий стіл, на якому учасники “висловили переконання, що необхідно шукати шляхи для заборони її [соцмережі Телеграм] діяльності в Україні“.

Креативники нагадують, що телеграм-канал Верховної Ради — @verkhovnaradaukrainy. Він є офіційним і верифікованим. І сподіваються, що згодом адміністратори змінять посилання на сайті ВР на правильне. Дописують, щоб українці кидали гривні на командні пункти управління БПЛА за посиланням на каналі. 

Станом на 22:17 офіційний канал Верховної Ради в телеграм повідомив, що роботу веб-сайту було відновлено. Посилання на офіційний Телеграм-канал Парламенту відтепер працює коректно.

Спроба депутатів заборонити Телеграм: що відомо

Голова Комітету виборців України, політолог Олексій Кошель ще на початку лютого стверджував, що українці, які використовують Telegram, можуть наражатися на ризик витоку персональних даних у руки російських спецслужб. Мовляв, росія може поширювати дезінформацію і пропаганду через цей месенджер. Тому Telegram хочуть заборонити на час дії воєнного стану в Україні.

Ще минулоріч про можливість блокування Telegram в Україні говорив секретар РНБО України Олексій Данілов. На його думку, цей месенджер є інструментом впливу, тому що автори Telegram-каналів набивають підписників і за гроші просувають певні наративи.

Центральне розвідувальне управління США вже заборонило своїм аналітикам використовувати Telegram з робочих комп’ютерів. Цей месенджер часто застосовується російськими військовими блогерами, які висвітлюють війну в Україні. Американський уряд дедалі більше турбує можливість витоку даних унаслідок небажаного використання інформації.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті