Катерина Черногоренко повідомила, що Міноборони працює над тим, щоб IT-сервіси та системи відповідали сучасним викликам.
7-8 лютого у Києві проходив міжнародний форум з кібербезпеки, на якому заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко розповіла про короткострокові та довгострокові цілі Міністерства оборони у напрямку кіберзахисту та інформаційної безпеки, інформує Міністерство оборони України.
«Ефективна кібербезпека потребує постійного покращення. У сучасному світі неважливо, який стан у тебе був вчора, твоя система має відповідати на виклики, які постають сьогодні і виникатимуть завтра. Тому Міноборони працює над тим, щоб IT-сервіси та системи відповідали сучасним викликам», — зазначила заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації.
Візія Міністерства – Україна готова дати відсіч ворожим діям будь-якої складності та масштабу в кіберпросторі, як під час війни, так і в мирний час. Щоб побудувати ефективну систему кіберзахисту, Міністерство оборони вже:
- виправляє прогалини у законодавстві. Законопроєкт №10062 дозволить розгортати військові системи на хмарних сервісах країн НАТО. Це убезпечить від ризику фізичного знищення дата-центрів ворогом і дозволить гнучко розвивати наші системи
- створило Операційний центр кібербезпеки, який у режимі 24/7 моніторить кіберінциденти у системах Міністерства і співпрацює з кіберцентром ЗСУ
- залучає сучасні ресурси для ефективного виконання завдань. Створено IT-коаліцію, у складі якої вже 12 країн. Партнери виділяють кошти, ліцензії та обладнання для кіберзахисту України.
«Головний виклик – ворог не обмежується фізичним полем бою. росіяпроводить різні операції з метою «відключити, знищити, дестабілізувати». І ми розуміємо, що такий стан не завершиться навіть, коли ми виб’ємо ворога за наші кордони. Кібервійна може продовжитися в ще більших масштабах», — підсумувала Катерина Черногоренко.