Стрічка новин
Сьогодні

У Польщі закриваються центри «Блакитна точка» для українських біженців 

25 Грудня 2023, 19:21
блакитна точка

Закриття «Блакитних точок» ЮНІСЕФ та УВКБ ООН у Польщі.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) спільно оголошують про поетапне закриття центрів «Блакитна точка» у Польщі – безпечних просторів, які надають необхідну підтримку жінкам та дітям з моменту повномасштабного вторгнення в Україну, інформує ЮНІСЕФ.

Блакитні точки завершать свою діяльність до 31 грудня 2023 року. Цей решення є результатом еволюції потреб біженців і прагнення створити більш стійкі механізми підтримки. «Блакитні точки» були відкриті в Польщі в березні 2022 року як безпечні місця, розташовані в транзитних зонах, де біженці найбільше потребують допомоги, включаючи пункти перетину кордону, залізничні вокзали, пункти зарахування соціальних виплат та центри розміщення біженців. Ці тимчасові пункти відіграють важливу роль у наданні екстреної допомоги, координації послуг із захисту та забезпеченні доступу до інформації, правової допомоги, підтримки психічного здоров’я та захисту дітей. Кожен третій українець, який перетнув українсько-польський кордон, отримував підтримку в «Блакитній точці». 

З березня 2022 року майже 950 000 послуг було надано дітям та сім’ям, які рятуються від війни в Україні, у центрах підтримки «Блакитна точка». Це включає послуги у сфері психічного здоров’я та психосоціальну підтримку, використання простору, дружнього до дітей, перенаправлення до органів захисту дітей, а також надання інформації про охорону здоров’я, освіту, житло та транспорт.  

Blue Dot in Kraków, Poland
UNICEF/Pospiszyl

«Блакитними точками» керували ЮНІСЕФ та УВКБ ООН, і в міру стабілізації ситуації їхня кількість поступово скорочувалася. Польська асоціація скаутингу та гайдингу (ZHP), Premiere Urgence International (PUI) та Данська рада у справах біженців (DRC) також були важливими партнерами в проекті, керуючи центрами «Блакитних точок» з операційної точки зору в партнерстві з місцевою владою. 

У зв’язку зі зміною потреб у громаді біженців і затяжним характером конфлікту, протягом останніх місяців основна увага була зосереджена на переході до більш сталого підходу через громадські центри, що управляються у співпраці з муніципалітетами та місцевими організаціями, забезпечуючи розширення прав і можливостей громад в довгостроковому періоді. Ці центри пропонують послуги, подібні до тих, що надаються «Блакитними точками», і створюють простір для проведення заходів із згуртування громад, надання послуг освіти та соціальних програм.

УВКБ ООН та ЮНІСЕФ цінують підтримку партнерів, місцевої влади, донорів та громади біженців на цьому перехідному етапі, що сприяє кращому задоволенню потреб найбільш вразливих груп населення. Ми залишаємося відданими співпраці з місцевими партнерами та органами влади, щоб продовжувати підтримувати ініціативи, які сприяють добробуту біженців різного віку, статі та з різними особистими обставинами.

Інформацію та рекомендації для біженців, які наразі перебувають у Польщі, як і раніше, можна буде знайти на веб-сайті УВКБ ООН: https://help.unhcr.org/poland/ та на веб-сайті ЮНІСЕФ «Спільно»: www.spilnoinpl.org. На веб-сайтах також вказані номери гарячих ліній, які надають невідкладну допомогу. 

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся:

УВКБ ООН: Тарік Аргаз, спеціаліст із зв’язків з громадськістю: [email protected]. +48 734 827 867

ЮНІСЕФ: Моніка Качпржак, спеціаліст з комунікацій, [email protected], +48 604 226 866

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті