Вартість оренди квартир та будинків у Києві та передмісті столиці перевищила довоєнні показники. Причиною стало те, що населення міста збільшилося. Зокрема, попит на заміські будинки зріс на 15-20%.
Як передає Zagorodna, порівняно з минулорічними святами, в Києві цьогоріч зріс попит на оренду квартири на свята. Серед причин експерти називають активні міграційні процеси під час війни.
“Велика частка з них припадає на переселенців, а також біженців, які повертаються додому на свята. Трапляються і клієнти з прифронтових регіонів, які приїжджають у Київ відпочити”, – зазначила незалежна експертка з нерухомості Ірина Луханіна.
Вона також додала, що винаймати квартиру в звичайний день можна приблизно за 25 доларів на добу. Водночас у новорічні свята ціна зростає в три-чотири рази. Таким чином, невелика квартира для компанії коштуватиме від 75 доларів на добу. Йдеться переважно про двокімнатні квартири без особливих зручностей.
Якщо є запит на великі апартаменти (квартири, де чотири або п’ять кімнат зі зручностями), то вартість оренди такого житла на свята теж зростає приблизно в два-три рази. Йдеться про 250-300 доларів на добу.
Попит мають особливо ті квартири, які знаходяться близько до центру. Адже таким чином можна прогулятися до центральної ялинки та встигнути повернутися до квартири до комендантської години. Найпопулярніші такі вулиці: Велика і Мала Житомирська, Володимирська, Хмельницького, вулички, що ведуть до Хрещатика та Софіївської площі.
Якщо хочеться квартири в центрі міста, зі святковим видом з вікна, всім необхідним посудом та меблями, то тут ціни можуть стартувати від тисячі доларів.
Які умови оренди?
Експерти зауважили, що умови оренди практично не змінилися. Орендарі беруть завдаток за одну добу. Також фотографується паспорт та ідентифікаційний код, підписується договір про оренду. Водночас розповіли експерти, часто господарі в такий час перестраховуються і не надають перевагу компаніям на більш ніж 10 людей.
Віддають перевагу родинам, які винаймають житло на три доби. У випадку, якщо це оренда на день, то ціна буде ще вища. У ситуаціях, коли потрібна оренда житла для іноземців, тут може бути складніше: оскільки новорічні ризики оцінюють завжди вище за звичайну подобову оренду. Тому для уникнення складнощів, такі клієнти залучають до компанії українців.
При цьому в котеджі часто не беруть людей віком до 30 років. Обов’язково орендар бере завдаток на одну-дві доби. При заїзді буде оплачуватися решта суми. У випадку зриву планів, завдаток ніхто не повертає.
Попит на житло в передмісті
На свята великий попит на оренду будинків у передмісті столиці. Цьогоріч попит зріс, адже є міграція з інших регіонів та чимало людей повернулися з-за кордону.
“Зараз все забито. Знайти щось у грудні – хіба що пощастить, або зніметься бронь. Це стосується і приватних домогосподарств, і відпочинкових комплексів, які здаються в оренду”, – зазначив директор агентства нерухомості “Старгород” Олександр Крикніцький.
Часто шукають будинки для компаній. В таких випадках ціни стартують в середньому від 5 тисяч гривень за добу, в залежності від площі житла. Бізнес-клас часто цікавиться окремими відпочинковими комплексами, або ж великими котеджами – тут ціни затягнуть на 500-700 доларів.
“Великим попитом у клієнтів користуються будинки з великими залами, щоб був телевізор, каміни, криті басейни, сауни, звісно, і територія має бути прикрашена по-святковому. Опція з критим басейном цього року суттєво піднімає ціну – зразу від 10 тисяч грн на добу, є й такі фішки, як будинки з соляними печерами, що теж коштує додатково”, – пояснила Ірина Луханіна.
Крім того, на ринку з’явилися будинки з бомбосховищами. Водночас цей запит іде внизу списку вимог, пояснили експерти. Адже практично у всіх котеджах є гараж, часто є підвали. Якщо казати про оренду квартир на свята, то мало людей виставляє спеціальні вимоги щодо укриття.
Ціни на оренду квартир у Києві
Раніше повідомлялося, що за останній рік середня вартість оренди житла в Києві значно зросла. Якщо порівнювати ціни листопада 2022 року та листопада 2023 року, то вартість збільшилася на 36%. Наприкінці осені минулого ціна на оренду квартир у столиці становила близько 12 800 гривень на місяць. При цьому станом на травень цього року вартість була близько 11 900 гривень, а вже восени середня вартість піднялася до 17 500 гривень.
У середньому місячна вартість оренди квартири в Києві така:
- У Печерському районі – 30 500 гривень;
- У Деснянському районі – 12 000 гривень;
- У Дарницькому районі – 13 500 гривень;
- У Дніпровському районі – 13 800 гривень.