Джеффрі ван Льовен висловив захоплення роботою і стійкістю українських енергетиків.
Нідерланди й надалі будуть підтримувати енергетичний сектор України, а також зацікавлені у поглибленні співпраці у сталій енергетиці та децентралізації генерації, інформує Міністерство енергетики України.
Про це йшлося на зустрічі заступника міністра енергетики України Ярослава Демченкова з делегацією Королівства Нідерландів на чолі з міністром зовнішньої торгівлі та співробітництва у галузі розвитку країни Джеффрі ван Льовеном. Зустріч відбулася на одному з енергетичних об’єктів, який було пошкоджено під час російських атак.
Джеффрі ван Льовен висловив захоплення роботою і стійкістю українських енергетиків та привітав Україну з рішенням Європейської Ради розпочати переговори про вступ України до ЄС, наголосивши на перспективах повної інтеграції українського і європейських енергетичних ринків.
«Україна має високий потенціал розвитку енергетичної галузі. Ми не чекаємо завершення війни і вже працюємо над проєктами, які дозволять посилити стійкість і гнучкість нашої енергосистеми. Враховуючи успішну політику з відмови Нідерландів від викопного палива та значне збільшення потужностей ВДЕ, ми пропонуємо долучатися до проєктів в Україні – у сонячній, вітровій генерації. Водночас українські фахівці, які отримали надзвичайний досвід в умовах воєнних викликів, можуть поділитися з нідерландською стороною своїми знаннями», – наголосив Ярослав Демченков.
Від імені міністра енергетики Германа Галущенка заступник міністра подякував Нідерландам за допомогу українському енергетичному сектору, зокрема, у відновленні та ремонті енергетичної інфраструктури. Нідерланди виділили близько 650 мільйонів євро на підтримку нагальних потреб України (з них понад 120 мільйонів – на енергетику) та спрямували 84 партії гуманітарної допомоги загальним обсягом понад 1 000 одиниць енергетичного обладнання.
Також заступник міністра ознайомив гостя зі станом видобутку природного газу в Україні та окреслив перспективи залучення нідерландських трейдерів до зберігання природного газу в українських підземних газових сховищах. Окрім цього, він звернувся до нідерландської сторони з пропозицією долучити Україну до навчальної програми перекваліфікації працівників нафтогазової та вугільної галузі для роботи у сфері ВДЕ.