Стрічка новин
Сьогодні
17 Грудня 2024

Нафта дешевшає: Іран та Венесуела збільшили видобуток “чорного золота”

nafta cini Економічні новини - головні новини України та світу

Ціни на нафту завершили минулий тиждень у мінусі на побоюваннях зниження попиту.

Як Brent, так і WTI подешевшали за підсумками шостої сесії поспіль – це тривалий період безперервного зниження котирувань з лютого, зазначає Market Watch. Ціни перебувають на мінімумах з червня.

Ф’ючерси завершують у мінусі сьомий тиждень поспіль, з початку тижня вони втратили близько 5%.

Лютневі ф’ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures станом на кінець тижня становили $76,36 за барель. Січневі ф’ючерси на WTI на Нью-Йоркській товарній біржі NYMEX становили $71,64 за барель.

З кінця вересня нафта впала в ціні приблизно на 20%, навіть незважаючи на продовження й поглиблення добровільних скорочень видобутку нафти країнами ОПЕК+, включаючи росію й Саудівську Аравію.

Аналітики S&P Global Commodity Insights зафіксували, що у листопаді Іран та Венесуела значно збільшили нафтовидобуток, що компенсувало зниження виробництва іншими країнами ОПЕК+.

Іран і Венесуела, які перебувають під американськими санкціями, не зобов’язані дотримуватися квот ОПЕК+. Іран збільшив видобуток на 50 тис. барелів на добу, Венесуела – на 40 тис.

Крім них, виробництво нафти наростили також Азербайджан і Габон – на 10 і 20 тис. барелів відповідно, внаслідок чого загальне зростання видобутку склало 120 тис. барелів на добу. Варто зазначити, що на листопад квота Азербайджану з видобутку нафти в рамках угоди ОПЕК становила 684 тис. б/с. згідно з S&P Global Commodity Insights, Азербайджан у листопаді відставав від квоти ОПЕК+ на 194 тис. б/д. Загалом країни ОПЕК+ у листопаді скоротили виробництво на 230 тис. барелів.

Експерти наголошують, що відсутність консенсусу серед країн-експортерів за квотами чинить серйозний тиск на ринок. Нігерія, Ангола та ОАЕ не готові знижувати своє виробництво.

Також наголошується, що на падіння цін вплинуло зростання виробництва нафти у США. Крім того, існує думка про цінову змову на ринку, яка вигідна США для поповнення Стратегічного нафтового резерву країни. Адміністрація Байдена планує закуповувати нафту для поповнення резерву до травня 2024 року.

“Перспективи попиту виглядають слабкими, – зазначає аналітик Kotak Securities в Мумбаї Равінда Рао. – Економічне зростання в Китаї поки не змогло набрати сили, тоді як на Заході ми бачимо спад промислової активності, що триває”.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті