У Патрульній поліції Київської області розповіли про шахрайську схему в інтернеті.
Одна зі схем, яку використовують шахраї — це розсилання повідомлень з пропозиціями легкої віддаленої роботи із заробітком в кілька десятків тисяч гривень месенджерах Telegram та WhatsApp, інформує Патрульна поліція Київської області.
Схема шахраїв проста: вони пропонують ставити лайки товарам, відео, пісням тощо, а за виконання цих завдань платять невелику суму. Після, додають жертву до чату з платними завданнями, виманюючи у людей тисячі та десятки тисяч гривень з обіцянкою повернути їх з відсотками. Однак потім чати зникають, разом із грошима.
Щоб не потрапити в руки шахраїв, що пропонують вам роботу у месенджері, звертайте увагу:
кількість граматичних помилок — якщо їх багато, ймовірно, з вами спілкуються через онлайн-перекладач;
назва вакансії з конкретною інформацією про роботодавця та обов’язки. Справжня пропозиція має бути не абстрактною (“пропонуємо дистанційну роботу” тощо);
заробітна платня. Нереалістичні гонорари повинні насторожувати, адже безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.
Нагадуємо, щоб вас не ошукали: не переходьте за підозрілими посиланнями; не переказуйте гроші за працевлаштування; не передавайте особистих даних і номерів банківських карт невідомим особам; перевіряйте інформацію про рекрутерів, пошукайте їх сторінки у соцмережах чи інформацію про їх місце роботи за імʼям та прізвищем, порівняйте фото.
Памʼятайте, що чесний роботодавець не ховався б за чужим іменем і фото.Якщо ви потрапили на гачок шахраїв — телефонуйте на 102, 112 (м. Київ та Київська область) або зверніться до кіберполіції https://cyberpolice.gov.ua.