NASA успішно випробувало найпотужніший електричний ракетний двигун для місячної станції.
NASA завершило кваліфікаційні випробування найпотужнішого в історії електричного ракетного двигуна, що знаменує собою значний прогрес у галузі космічних рухових технологій, інформує 24 Канал.
Електричний ракетний двигун потужністю 12 кВт, розроблений компанією Aerojet Rocketdyne, буде інтегрований у місячну орбітальну станцію Gateway для утримання і корекції орбіти. Це досягнення перевершує показники попереднього електроракетного двигуна потужністю 4,5 кВт, що означає стрибок у розвитку можливостей для майбутніх космічних досліджень. Новий двигун здатний забезпечити польоти вглиб Сонячної системи і на більш високих швидкостях, розширюючи горизонти космічних подорожей.
У липні компанія Aerojet Rocketdyne доставила перший двигун у випробувальний центр NASA імені Гленна в Клівленді. Агрегат пройшов випробування у вібраційній і вакуумній камерах центру, що є найважливішим етапом забезпечення його надійності в складних умовах космосу.
Постачання другого двигуна заплановано на 2024 рік, після чого планується провести кваліфікаційні випробування, зокрема імітацію режимів тяги для маневрування станції Gateway на місячну орбіту. Під час випробувань двигун проходитиме вогневі випробування тривалістю близько чотирьох років або 23 000 годин. Така тривалість дає змогу провести всебічні оцінки за тривалих навантажень, що гарантує стійкість двигуна протягом тривалого часу. Станція Gateway розрахована на встановлення трьох таких потужних двигунів, які отримують енергію від системи сонячних батарей потужністю 60 кВт.
Двигуни будуть встановлені на силовому елементі станції (СЕЕ), запуск якого заплановано на листопад 2025 року за допомогою важкої ракети SpaceX Falcon Heavy.Однією з помітних переваг електроракетних двигунів, зокрема іонних, що використовують ефект Голла, є їхня виняткова ефективність. Не володіючи великою тягою, ці двигуни можуть працювати безперервно протягом багатьох років при обмеженому запасі палива. У цьому випадку двигуни AEPS працюють на ксеноні, і 2-тонний ксеноновий бак на станції може забезпечувати їхню роботу протягом 15 років.