Народжуваність в Україні за перше півріччя цього року впала на 28% порівняно з аналогічним періодом до повномасштабної війни. Це рекордне падіння показника за часи незалежності України.
Як повідомляє The Wall Street Journal, ще до повномасштабного вторгнення РФ рівень народжуваності в Україні був одним із найнижчих у Європі, однак тепер він може стати найнижчим у світі. За одним з негативних прогнозів, населення України може скоротитися до 30 млн протягом наступних двох десятиліть порівняно з 43 млн до 24 лютого 2022 року. Такого висновку дійшов фахівець Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Олександр Гладун.
Зазначається, що рівень народжуваності в України почав падати (на 12%) ще після окупації Криму у 2014 році. Однак після початку повномасштабної війни коефіцієнт народжуваності взагалі впав до 1,2. Це при тому, що для підтримки чисельності населення цей показник має становити 2,1 дитини на одну жінку.
Через бойові дії мільйони жінок із дітьми були змушені залишити країну, а чоловікам віком від 18 до 60 років заборонили виїзд. Також ситуацію погіршило фізичне розділення партнерів та відкладання народження дітей.
Населення України
Як у квітні повідомляв УНІАН, продовження скорочення кількості населення, яке наразі спостерігається, призведе до втрати Україною свого впливу в Європі та зміни етнічного складу нації. Наразі в Україні проживає від 28 до 34 мільйонів людей.
Науковці прогнозують, що у 2033 році в Україні проживатиме не більше 35 мільйонів громадян, включаючи тих, хто мешкає в кордонах 1991 року. І цей прогноз вважається оптимістичним.