На російському космічному апараті “Луна-25”, який повинен здійснити посадку в районі Південного полюса 21 серпня, під час переходу на передпосадкову орбіту сталася позаштатна ситуація.
Про це повідомляє The Moscow Times з посиланням на держкорпорацію “Роскосмос”.
Відповідно до програми польоту було видано імпульс для переходу станції на передпосадкову орбіту. Однак, щось сталося і міжпланетна станція не змогла виконати маневр із заданими параметрами.
Спеціалісти групи управління проводять аналіз ситуації.
Якщо “Луна-25” все таки здійснить посадку на Місяць, то на поверхні природного супутника Землі апарат пропрацює рік. Основні завдання місії: відпрацювання технологій м’якої посадки, дослідження внутрішньої будови та розвідка ресурсів, у тому числі води.
Конкурентом російської станції “Луна-25”, яка намагається стати першим апаратом, якому вдасться здійснити посадку на Південному полюсі, є індійська автоматична міжпланетна станція “Чандраян-3”. Посадка індійського модуля з місяцеходом очікується 23-24 серпня.
Автоматична станція “Луна-25” – перша в сучасній історії Росії місячна місія. Попередня станція “Луна-24” була запущена 1976 року Радянським Союзом.
Ракета-носій “Союз-2.1б” із місячною станцією “Луна-25” стартувала з космодрому Східний в Амурській області вночі 11 серпня. Через 5 днів апарат вийшов на орбіту довкола Місяця.