Під Москвою на території музейно-храмового комплексу в Кубинці міністр оборони РФ Сергій Шойгу та його колега з М'янми Тін Кунг Сан відкрили пам'ятник Бійці М'янми, присвячений участі М'янми у Другій світовій війні.
Про це повідомляє ТАРС.
“Понад 70 років тому патріоти-такини у боротьбі з окупаційним режимом Японії відстоювали територіальну цілісність Бірми та її культурну спадщину”, – сказав Шойгу.
Він додав, що “збереження історичної правди про вклад двох країн у розгром фашизму є священним обов’язком”.
“Впевнений, що пам’ятник стане символом мужності м’янманських воїнів, які ціною величезних втрат перемогли мілітарну Японію”, – підсумував російський міністр.
Зазначимо, що Бірма (1989 року перейменована на М’янму) брала участь у Другій світовій війні на боці гітлерівської коаліції.
“Національна армія Бірми – національні збройні формування у Бірмі, що існували у 1942-1945 роках. Армія була створена японською владою у 1941 році під назвою Армія незалежності Бірми. До 27 березня 1945 року боролася на боці Японії проти Британії, потім оголосила війну Японії… Сили бірманського опору 1 травня увійшли до Рангуна, який вже залишили японські війська, що відступали під натиском британців”, – говориться у Вікіпедії з приводу участі Бірми у війні.
Слід зазначити, що і сама “незалежність Бірми” (за територіальну цілісність якої, за словами Шойгу, билися “м’янманські воїни” проти Японії) була дарована Японією. Втім, історія сучасної М’янми як незалежної держави почалася 1948 року, коли вона перестала бути колонією Великобританії.