Один із командирів ПВК "Вагнер", начальник штабу з позивним "Маркс" назвав загальну чисельність "вагнерівців", які брали участь у війні в Україні, а також втрати приватної компанії.
Його інформацію опублікували 19 липня телеграм-канали, близькі до Євгена Пригожина.
За словами військового, загалом через “українське відрядження” пройшли 78 тисяч найманців. Із них 49 тисяч – це ув’язнені. До 20 травня було вбито 22 тисячі “вагнерівців”, поранено 40 тисяч.
Тобто, як випливає з цих даних, втрати “вагнерівців” убитими становили 28% особового складу. При цьому навряд чи командир ПВК завищив втрати порівняно з реальними, адже зазвичай свої втрати, навпаки, занижують.
Ціною таких втрат протягом приблизно року “вагнерівці” за підтримки підрозділів армії РФ і “ЛДНР” захопили невеличкі провінційні міста Донбасу: Попасну (її довоєнне населення було 20 тисяч осіб), Соледар (10 тисяч), Світлодарськ (10 тисяч мешканців), більшу частину Бахмута (70 тисяч), а також села і селища в окрузі.
Для того щоб зрозуміти, наскільки це високий рівень втрат, наведемо для порівняння втрати Червоної армії у великих битвах Другої світової війни. Для більш коректного порівняння візьмемо статистику про битви за міста.
Битва за Берлін: брали участь з боку радянських військ 464 тисячі осіб, 75 тисяч загиблих, відсоток загиблих – 16,2%.
Взяття Варшави: 91 тисяча учасників, загинули 10,5 тисяч, відсоток загиблих – 11,5%.
Взяття Кенігсберга: 137 тисяч учасників, загинули 9,2 тисячі, відсоток загиблих – 6,7%.
Взяття Будапешта: 719,5 тисяч учасників, загинули 80 тисяч, відсоток загиблих – 11,1%.
Якщо брати загалом рівень втрат Червоної Армії за всю війну, включно з найважчими першими двома роками, то у дослідників є різночитання. Але за найбільш поширеною версією рівень втрат склав 22,9%. І це включно із загиблими в полоні.
Іншими словами, рівень втрат “вагнерівців” на нинішній війні був значно вищим, ніж у багатьох битвах Другої світової війни. І навіть вищий, ніж у Червоної армії за всю війну.