У США тестують робота, який може готувати авокадо для приготування гуакамоле.
Мережа фаст-фуду Chipotle Mexican Grill у партнерстві з каліфорнійським робототехнічним стартапом Vebu Labs розробила робота, який може нарізати, видаляти серцевину та очищати авокадо, інформує CNBC.
Сьогодні для приготування партії гуакамоле від Chipotle потрібно приблизно 50 хвилин. Але Autocado може скоротити цей час вдвічі. Щоб приготувати авокадо за допомогою Autocado, співробітники Chipotle завантажують у пристрій повний ящик стиглих фруктів. Потім машина розташовує авокадо вертикально, розрізає їх навпіл і видаляє серцевину та шкірку. У мисці внизу збираються фрукти, які потім працівники можуть розім’яти вручну та змішати з рештою інгредієнтів гуакамоле. Chipotle все ще хоче, щоб співробітники брали участь у приготуванні їх гуакамоле. «Немає жодного плану тестувати автоматизований гуакамоле, виготовлений у нашому ресторані», — сказав CNBC головний технічний директор Chipotle.
Співробітникам не потрібно стежити за Autocado, поки він готує авокадо, і навіть можна використовувати верхню частину пристрою для приготування інших інгредієнтів. За словами Гарнера, прототип «дуже близький» до запуску у серійне виробництво. Згодом Vebu планує додати в Autocado можливості машинного навчання та датчики, які допоможуть оцінювати якість авокадо. За словами Гарнера, приготування авокадо для гуакамоле зазвичай вважається одним із найменш улюблених завдань працівників. Це також один із найнебезпечніших обов’язків на кухнях Chipotle, який іноді призводить до поранень ножем. Окрім економії часу та витрат на робочу силу, робот також може скоротити харчові відходи.
Новини про Autocado з’явилися на фоні впровадження багатьма ресторанами нових форм автоматизації. Ресторанна індустрія бореться з постійною нестачею робочої сили. Мережа ресторанів Sweetgreen нещодавно відкрила філію в Нейпервіллі, де виготовляє салати та теплі миски на автоматизованій конвеєрній лінії. Starbucks інвестує в обладнання для приготування кави, яке зменшує роботу бариста. Мережі закладів швидкого харчування, такі як Carl’s Jr., використовують програмне забезпечення зі штучним інтелектом для прийому замовлень на автомобілі.