Стрічка новин
Сьогодні

Зернова ініціатива: чому експорт українського зерна надзвичайно важливий для світу

11 Липня 2023, 20:24
угода

Через можливе блокування Зернової угоди ціни на деякі продукти харчування знов можуть злетіти.

Термін дії угоди, яка дозволяє Україні експортувати зерно через Чорне море, закінчується 17 липня. І оскільки росія продовжує перешкоджати поставкам українського зерна, то існують побоювання, що рф може заблокувати продовження Зернової угоди, інформує Reuters.

Україна є великим виробником зернових та олійних культур і припинення їх експорту через війну призвело до збільшення світових цін на продовольство до рекордно високого рівня. Нинішня угода, укладена в липні 2022 року, допомогла знизити ціни та послабити глобальну продовольчу кризу. 725 200 тонн або 2,2% поставок було відправлено через Зерновий коридор, який використовує Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП) для допомоги таким країнам, як Ефіопія, Сомалі та Ємен.

зерно

Через можливе блокування Зернової угоди ціни на деякі основні продукти харчування, ймовірно, зростуть. Нинішня глобальна продовольча криза ще далека від завершення. В ООН минулого місяця повідомили, що численні надзвичайні ситуації наклалися одна на одну, створивши найбільшу та найскладнішу гуманітарну кризу за понад 70 років. У 2022 році рекордні 349 мільйонів людей зазнали гострого голоду, а 772 000 були на межі голоду.

Прогнозується, що український експорт зерна у 2023/24 рр впаде через проблеми, з якими стикнулися українські фермери, зокрема нестачу працівників, міни на полях, брак води, добрив, техніки та коштів. Міністерство сільського господарства США прогнозує, що експорт кукурудзи знизиться до 19 млн тонн порівняно з 27 млн тонн в минулому сезоні, а експорт пшениці – до 10,5 млн тонн проти 16 млн тонн в попередньому 2022/23 сезоні.

Раніше повідомлялося, що росія продовжує блокувати продовольство для світу. З 26 червня росіяни відмовляються проводити інспекції суден, що прямують до українських портів під завантаження. 29 суден, які мали б доставити понад 1,4 мільйона тонн агропродукції для країн Азії та Африки, наразі заблоковано в територіальних водах Туреччини. «Українська агропродукція займає значне місце в продовольчій безпеці світу. Повна зупинка експорту українського зерна морем призведе до зростання цін на продовольство і поглибить кризу в бідних країнах. Це розуміє світ, це розуміють наші партнери.

Останні кілька місяців Зерновий коридор практично не працює. Наразі ми спільно з партнерами докладаємо максимум зусиль, щоб українське зерно надходило на ринки в необхідному для світу обсязі. Ми завжди виконували і готові надалі виконувати ті зобов’язання, які брали на себе, коли підписували Зернову угоду. Також закликаємо світ дотримуватися міжнародного морського права і забезпечити вільне торговельне судноплавство», – зазначив Віце-прем’єр міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті