Стрічка новин
Сьогодні

Словаччина й Україна спільно розроблятимуть новий тип гаубиць

7 Липня 2023, 19:54
e293feef 6cca 4ecc 94df 20d4e6e5 Економічні новини - головні новини України та світу

Словаччина надасть Україні 16 самохідних гаубиць Zuzana, країни також спільно вироблятимуть новий тип гаубиць.

Про це повідомила президентка Словаччини Зузана Чапутова 7 липня в Братиславі на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

«Нам вдалося підписати контракт на постачання 16 Zuzan в Україну, і це відбудеться вже незабаром. Ми розроблятимемо спільно новий тип гаубиць, розпочнеться спільне виробництво боєприпасів і наші підприємства будуть розміновувати територію України», – сказала Чапутова.

Президент Зеленський висловив подяку за оборонну підтримку, яку Словаччина надала Україні за місяці повномасштабної війни.

«Напередодні підписано контракт на виробництво 16 самохідних гаубиць Zuzana-2. Звичайно, ми працюємо й задля інших спільних виробництв: виробництва снарядів, гармат… Тобто кроки вперед, і це більше безпеки, і більше робочих місць», – цитує українського президента його пресслужба.

Зеленський висловив подяку словацькій стороні за готовність допомагати Україні з гуманітарним розмінуванням.

«Ми готові купувати відповідну словацьку техніку – ми в цьому зацікавлені – і створювати нові виробництва такої техніки для розмінування. Україна й Словаччина разом можуть стати донорами глобальної захищеності людей від глобальної мінної загрози», – сказав голова держави.

У січні цього року Збройні сили України отримали восьму самохідну гаубицю Zuzana 2 виробництва Словаччини.

«Це також остання з восьми самохідних гаубиць Zuzana 2, які Словаччина через державне акціонерне товариство «Конштрукта-Дефенс»… зобов’язалася поставити в Україну на підставі укладеного договору купівлі-продажу минулого червня», – розповіли тоді у Генштабі.

У відомстві нагадали, що, крім виконання контракту на постачання восьми одиниць самохідних гаубиць Zuzana, «Конштрукта-Дефенс» виготовить для України ще 16 одиниць цього типу техніки, які спільно фінансуватимуться Данією, Німеччиною та Норвегією.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті