До оновленого Списку 10 найбагатших жінок світу за версією 2023 року потрапили п'ять американок, три європейки, а також громадянки Австралії та Чилі.
Про це посилаючись на останній рейтинг найбагатших людей планети за версією Forbes повідомляють західні ЗМІ.
За даними Forbes, загальна чиста “вартість” 10 найбагатших жінок у списку становить 402.6 мільярда доларів, що трохи вище за 401 мільярд доларів, зафіксованих у 2022 році.
На жаль, найбагатшими людьми в списку, як і раніше, залишаються переважно чоловіки, і тільки 337 жінок або 13% списку досягали вершини. При цьому більшість цих заможних жінок свої статки успадкували.
Франсуаза Беттанкур Майєрс, французька спадкоємиця L’Oreal, третій рік поспіль продовжує очолювати список найбагатших жінок світу. Вона досягла фінансового Олімпу після того, як 2021 року випередила спадкоємицю Walmart Еліс Волтон.
Юлія Кох забезпечила собі титул другої найбагатшої жінки світу. Після смерті чоловіка Девіда 2019 року Джулія Кох успадкувала 42% акцій Koch Industries разом зі своїми трьома дітьми. Станом на 2023 рік, вона піднялася на одну позицію в списку найбагатших жінок світу з чистим капіталом 59 мільярдів доларів.
Еліс Волтон – на третьому місці в списку найбагатших жінок світу. Волтон, єдина дочка засновника Walmart, Сема Волтона, успадкувала частку Walmart від свого батька, який помер 1992 року. Вона також відома тим, що заснувала Музей американського мистецтва Crystal Bridges у Бентонвілі, штат Арканзас, де представлені роботи відомих художників, таких як Воргол, Роквелл і Ротко. Станом на 2023 рік особисте багатство Еліс Волтон оцінюють у 56.7 мільярда доларів.
Жаклін Марс має титул четвертої найбагатшої жінки у світі з чистим капіталом 38.3 мільярда доларів. Марс, яка успадкувала приблизно третину акцій Mars Incorporated, глобальної корпорації, що виробляє солодощі та корми для домашніх тварин під різними брендами, зокрема, такими як M&M’s, піднялася на одне місце в списку найбагатших жінок світу.
Міріам Адельсон, яка успадкувала контрольний пакет акцій Las Vegas Sands, найбільшого у світі оператора казино, після смерті свого чоловіка Шелдона Адельсона 2021 року. Адельсон за професією є лікаркою і, за оцінками, за своє життя вона пожертвувала майже 1 мільярд доларів на підтримку медичних досліджень і розроблення ліків.
Рафаела Апонте-Брілліант є співвласницею MSC, найбільшої судноплавної лінії у світі, разом зі своїм чоловіком Джанлуїджі. Станом на 2023 рік, вона дебютувала у списку Forbes як шоста найбагатша жінка у світі з чистим капіталом 31.2 мільярда доларів. Раніше Рафаела і Джанлуїджі значилися разом як пара; однак Forbes здійснив широкий перегляд того, як класифікується спільне багатство, що призвело до їхнього окремого списку як окремих мільярдерів.
Сюзанна Клаттен, економіст МВА, є власницею 19% акцій німецького автовиробника BMW. Її мати була третьою дружиною легендарного промисловця Герберта Квандта, який зіграв вирішальну роль у перетворенні BMW на провідне ім’я на ринку розкішних автомобілів. Крім того, Клаттен також є власницею Altana, хімічної компанії, заснованої її дідом. З чистим капіталом у 27.4 мільярда доларів, вона є однією з найбагатших жінок світу.
Джина Райнхарт, австралійська магнатка, зберегла свою позицію найбагатшої людини Австралії зі статками 32.2 мільярда доларів США, незважаючи на зниження її статків на 11% з березня 2022 року. Падіння цін на залізну руду стало основною причиною зниження її багатства. Однак, всупереч падінню, вона продовжує залишатися найбагатшою людиною в Австралії. Вона є главою гірничодобувної та сільськогосподарської компанії Hancock Prospecting Group, яку вона успадкувала від свого батька Ленга Генкока, який помер 1992 року.
Маккензі Скотт, яка отримала 4% акцій Amazon у рамках розлучення з Джеффом Безосом 2019 року, цього року значно скоротила статки. У списку найбагатших жінок Forbes 2023 року Скотт опустилася з четвертого місця на дев’яте з чистим капіталом 24,4 мільярда доларів порівняно з 43,6 мільярда доларів у 2022 році. Однак Скотт зробила собі ім’я як один із найщедріших філантропів у світі, підписавши Клятву дарування 2019 року.
Айріс Фонтбона, найбагатша жінка Латинської Америки, успадкувала своє багатство від покійного чоловіка Андроніко Лукшича, який накопичив величезну імперію в гірничодобувній промисловості та виробництві напоїв до своєї смерті 2005 року. Разом зі своїми двома синами вона зараз володіє й очолює Antofogasta plc, чилійську гірничодобувну компанію, що спеціалізується на виробництві міді, і має значну частку в Quiñenco, публічній холдинговій компанії з інтересами у виробництві, банківській справі та напоях. Її статки становлять 23.1 млрд доларів.