Південно-Африка Республыка заперечує звинувачення США у постачанні зброї та боєприпасів до Росії.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Financial Times повідомила 11 травня, що американські чиновники “впевнені”, що “зброя і боєприпаси були завантажені на російське судно Lady R, яке перебуває під санкціями і яке пришвартувалося на військово-морській верфі Саймонс-Таун поблизу Кейптауна в грудні”.
Влада одного з найбільших експортних і туристичних центрів Південної Африки заявила агентству Reuters, що надання допомоги Росії має “нульовий економічний сенс” з огляду на її торговельні відносини з США і неминучі санкції, які можуть послідувати за цим.
За даними Reuters, південноафриканські чиновники, коли їх попросили прокоментувати, не відповіли, чи покинула Південну Африку несанкціонована партія.
Клейсон Моніела, речник департаменту міжнародних відносин і співробітництва ПАР, планував поговорити з послом США в ПАР, а міністр закордонних справ Наледі Пандор – з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, пише Reuters.
Ця новина є останнім скандалом, пов’язаним з ПАР, Росією та війною в Україні.
30 квітня південноафриканська газета Sunday Times повідомила, що південноафриканські чиновники намагаються переконати російського диктатора Володимира Путіна не приїжджати до ПАР на саміт БРІКС у серпні через ордер Міжнародного кримінального суду на його арешт.
Південна Африка, як одна з 123 країн-учасниць Римського статуту, буде зобов’язана виконати ордер на арешт, виданий МКС.
25 квітня президент ПАР Сиріл Рамафоса відмовився від своїх публічних заяв про те, що розглядає можливість виходу з МКС через “несправедливе ставлення” до інших країн.
В офісі президента заявили, що ця заява була “комунікаційною помилкою”, якої припустився Африканський національний конгрес (АНК) під час брифінгу для ЗМІ.