Мирний перехід влади після смерті диктатора вже неможливий, вважає оглядач німецького видання Bild Юліан Рьопке.
За його словами, мирний перехід влади до нового глави держави чи чесні демократичні вибори вже нереальні.
Із країни роками “видавлювали” всіх демократiв і опозиціонерiв, і на посаду президента переважно претендуватимуть його нинішні соратники. Для цього буде розгорнуто силову боротьбу.
Найближче оточення тирана і так звана еліта ніколи не тяжіли до чесної політичної боротьби, і зараз по суті втратили навіть законні легітимні важелі для цього. Тому вони швидше за все втягнуться в силове протистояння.
Парад ПВК
Деякі силовики та олігархи пішли шляхом Пригожина і створили свої ПВК. Зокрема, цим зайняті міністр оборони Сергій Шойгу, голова “Газпрому” Олексій Міллер.
Також наміри щодо створення власної держави може оголосити лідер Чечні Рамзан Кадиров.
“ФСБ, Росгвардія та армія також можуть опинитися під контролем тих чи інших олігархів і впливових посібників режиму. Вкрай малоймовірно, що вони опиняться на одному боці”, — заявив Юліан Рьопке.
Кадиров, який втратив в Україні до 10 000 своїх бойовиків, зараз усіляко заграє з Пригожиним і цей союз спрямований проти генералітету та Шойгу.
Роль силовиків
Додатковий дестабілізуючий фактор внесуть ФСБ, Росгвардія, ГРУ. Вони можуть розпочати як свою власну гру у боротьбі за владу, так і підтримати когось із олігархів та претендентів.
Реальні сценарії
«Боротьба буде нещадною» і може протікати у формі точкових вбивств або тотальної громадянської війни. Не виключено застосування ядерної зброї та розпад Росії.
Додамо, що відомий політолог Михайло Шейтельман називав як наступників Путіна – секретаря Радбезу Миколу Патрушева, його сина Дмитра, мера Москви Собяніна і навіть сина прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова, Миколу.