Стрічка новин
Сьогодні

Грузинська опозиція вимагає відставки уряду та дострокових виборів

10 Березня 2023, 9:06
0100227q 4794 Економічні новини - головні новини України та світу

На третій день масових протестів у Тбілісі грузинські опозиційні політики озвучили свої вимоги щодо відставки уряду країни і дострокових виборів.

Про це повідомив 9 березня місцевий телеканал “Руставі 2“, інформують Економічні новини

Частина опозиції заявила, що протести, викликані суперечливим законопроектом про “іноземних агентів”, ухваленим грузинським парламентом у першому читанні, не припиняться доти, доки учасники не переконаються, що курс Грузії на Європу є “непохитним”, повідомляє “Руставі 2”. 

Грузинське інформаційне агентство “Інтерпресньюс” повідомило, що протестувальники анонсували ще одну акцію на 10 березня, коли парламент країни має проголосувати у так званому другому читанні законопроект, який, як вони стверджують, вже відкликали. 

Кілька експертів у галузі права заявили, що процедурно неможливо просто “відкликати” законопроект, ухвалений у першому читанні. Парламент може це зробити лише шляхом відхилення законопроекту під час другого читання.

Скандальний законопроект має на меті зобов’язати НУО, що фінансуються Заходом, зареєструватися як “іноземні агенти” та обмежити їхню діяльність. Опоненти уряду Геогіані стверджують, що законопроект є копією авторитарного закону про іноземних агентів російського диктатора Путіна і покладе край прагненням Грузії приєднатися до НАТО і ЄС. 

Цей закон викликав масові протести 7-8 березня, коли десятки тисяч людей вийшли на вулиці, зіткнулися з поліцією, будували барикади і намагалися штурмувати будівлю парламенту. Поліція розігнала демонстрантів, застосувавши водомети і сльозогінний газ, а також побила деяких протестувальників. 

Початковими вимогами мітингу 9 березня на центральному проспекті Руставелі в Тбілісі були негайне пленарне засідання для відкликання інспірованого Кремлем законопроекту і звільнення демонстрантів, затриманих у перші два дні протестів, повідомляє Interpressnews. 

Пізніше видання повідомило, що майже всі 133 особи, заарештовані 7-8 березня, були звільнені, за винятком одного протестувальника, затриманого за статтею кримінального кодексу. 

Російський закон про “іноземних агентів”, подібний до грузинського, вимагає, щоб організації, які отримують фінансування з-за кордону або, на думку Кремля, перебувають під впливом іноземних суб’єктів, реєструвалися як “іноземні агенти”. 

Закон зобов’язує ці організації проходити ретельний фінансовий аудит і маркувати весь свій контент застереженням про те, що він поширюється “іноземним агентом”. Однак цей закон часто використовується для переслідування і примусу до мовчання груп і окремих осіб, які критикують уряд. 

В останні місяці грузинський уряд зіпсував свої відносини із Заходом та Україною і дрейфує в орбіту Росії, попри те, що 20% грузинської території наразі окуповані Росією. 

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті