Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

Ще один пацієнт вилікувався від ВІЛ

23 Лютого 2023, 18:14
doslidi Економічні новини - головні новини України та світу

Світ медицини роками шукав ліки, які допомогли б носіям ВІЛ позбутися цього дуже небажаного зловмисника. Поки що за різних обставин вдалося вилікувати лише кілька пацієнтів. Нещодавно до цієї групи приєдналася ще одна особа. Однак її лікували зовсім з іншої причини.

У світі приблизно 37 мільйонів людей інфіковані ВІЛ. З цієї групи лише близько 60-70 відсотків приймає антиретровірусні препарати. Ця терапія дозволяє пацієнтам функціонувати нормально, але ліки потрібно приймати до кінця життя. Щороку ВІЛ вбиває близько мільйона людей.

Антиретровірусна (АРВ) терапія пригнічує реплікацію ВІЛ, але не усуває вірус з організму. Вірус ВІЛ є справжнім майстром хованок, оскільки він поширюється в організмі людини. Він може приховати свій генетичний план у нашій власній ДНК, де він залишається неактивним.

Тому АРВ-терапія не є ліками від ВІЛ і вимагає постійного застосування. Якщо пацієнти припиняють прийом антиретровірусних препаратів, деякі з цих сплячих вірусів прокидаються, відновлюють реплікацію, і рівень вірусу в крові знову підвищується. Тому будь-яка надія на постійне лікування вимагає позбавлення від резервуару інфікованих вірусом клітин, прихованих по всьому тілу, включаючи кістковий мозок, мозок і лімфатичні вузли.

Побічний ефект лікування лейкемії

Згаданий у вступі пацієнт, якого називають «пацієнтом Дюссельдорфа», страждав на мієлоїдний лейкоз. Його діагностували у 2011 році. Три роки тому у нього діагностували ВІЛ. Єдиним способом боротьби з лейкемією була трансплантація кісткового мозку, і це було зроблено в 2013 році. Слід підкреслити, що навіть у людей, які не страждають на інші захворювання, це надзвичайно ризиковано. Це пов’язано з тим, що перед цією процедурою необхідно практично «вимкнути» імунну систему людини, щоб «дефектні» клітини кісткового мозку могли бути замінені новими від донора. Не менш важливим у всій історії є те, що трансплантовані клітини мали мутацію в гені CCR5, який перешкоджає ВІЛ інфікувати клітини імунної системи.

Однак в даному випадку результат такого рішення перевершив найсміливіші очікування лікарів. Бо ось цей зараз 53-річний чоловік вилікувався від ВІЛ. На даний момент аналізи його крові не показують наявність цього надзвичайно небезпечного для імунної системи вірусу. Більше того, вже у 2018 році пацієнт припинив будь-яке лікування проти ВІЛ. Таким чином, здається, що імунітет чоловіка до ВІЛ залишається стабільним. Це незвично, оскільки носії цього вірусу потребують лікування практично протягом усього життя. За станом пацієнта ведеться моніторинг з моменту трансплантації кісткового мозку, який протягом кількох років також включав перевірку, чи не повернувся вірус ВІЛ.

 

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті