Стрічка новин
Сьогодні

У Фінляндії зробили важливу заяву щодо вступу в НАТО

30 Січня 2023, 19:59
НАТО

Пекка Хаавісто сказав, що Фінляндія планує вступити в НАТО разом із Швецією.

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто повідомив, що Фінляндська Республіка дотримується свого плану вступу в НАТО разом із Швецією не пізніше липня. ПРо це інформують Економічні Новини із посиланням на Reuters.

Проте Хаавісто сказав, що Фінляндія підтримуватиме Швецію. «Нашим сильним бажанням є приєднання до НАТО разом зі Швецією», – сказав Хаавісто на прес-конференції в Гельсінкі. «Ми підкреслили всім нашим майбутнім партнерам по НАТО, включаючи Угорщину та Туреччину, що фінська та шведська безпека йдуть разом», – зазначив він.

З 30 членів НАТО лише Туреччина та Угорщина не ратифікували заявки північних країн на членство. У травні в Туреччині відбудуться президентські та парламентські вибори і багато аналітиків вважають, що до цього буде важко досягти прогресу.

Але Хаавісто сказав, що він все ще сподівається, що Фінляндія та Швеція стануть членами НАТО в найближчі кілька місяців. “Я все ще вважаю саміт НАТО у Вільнюсі в липні важливою віхою, де я сподіваюся, що обидві країни будуть прийняті як члени НАТО…”, – сказав Хаавісто.

Фінляндія

Туреччина хоче, щоб Швеція зайняла більш чітку позицію щодо тих, кого вона вважає терористами, тобто курдських груп, яких Туреччина звинувачує у спробі державного перевороту в 2016 році. Швеція заявила, що серйозно ставиться до проблем безпеки Туреччини та виконує тристоронню угоду, підписану в червні минулого року. Але Анкара зазначає, що робиться недостатньо.

Це призвело до припущень, що Фінляндія може вступити до НАТО без Швеції. Але Хаавісто сказав, що гарантії безпеки від Сполучених Штатів, Британії та інших членів НАТО означають, що Фінляндія може проявити терпіння. “Ми дуже цінуємо ці гарантії безпеки, навіть якщо ми розуміємо, що це не те саме, що стаття 5 НАТО, але це дуже важливо для нас”, – сказав він. Нагадаємо, стаття 5 Північноатлантичного договору встановлює, що збройний напад на одну або кількох з них у Європі чи у Північній Америці вважатиметься нападом на них усіх і кожна з країн-членів зобов’язана надати допомогу стороні або сторонам, які зазнали нападу, включаючи застосування збройної сили.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті