Фахівці знову вирішили вивчити скам'янілість з Балтійського моря з квіткою, укладеною в бурштин. Результати вражають, оскільки вказують на те, що знахідка зовсім не така, якою вважали раніше. Вчені прямо кажуть, що сучасні знання проллють нове світло, на балтійську екосистему.
Зразок , вік якого оцінюється в майже 40 мільйонів років, відомий 151 рік. Був відкритий в 1872 році в Калінінградській області і включений до колекції Федерального інституту геонаук і природних ресурсів у Берліні . Це одна з найбільших квіток, знайдених у смолі. Її діаметр становить 2,8 см, що в три рази більше середнього. Оригінальні дослідження показали, що це була стервація, квітка з родини чайних, пишуть Економічні Новини.
Однак двоє фахівців вирішили придивитися до загадкової квітки: доктор Єва-Марія Садовскі, яка працює в Музеї природної історії в Берліні, і доктор Кріста-Шарлотта Хоффманн з Віденського університету. Результати проведених аналізів, опубліковані в журналі «Scientific Reports», здивували вчених.
Морфологія пилку дозволила визначити, що загадкова рослина насправді належить до сімейства симплокових. Його було запропоновано назвати «Симплокос Ковалевського» на честь аптекаря Ковалевського, який спочатку володів скам’янілістю.
Цікаво, що квіти цього роду споріднені сортам, які зараз ростуть в Азії та Америці, особливо в її вологих і теплих районах. Це дивовижна новина, адже завдяки їй ми можемо багато дізнатися про те, що відбувалося в околицях Балтійського моря багато мільйонів років тому.
Музей природної історії в Берліні заявив, що поточне дослідження проливає нове світло на екосистему Балтії, зміну клімату та еволюцію лісів. Вони порівняли бурштин, де знаходиться квітка, з «капсулою часу», завдяки якій тепер можемо відкривати дивовижні подробиці з минулого.