Країни НАТО повинні протягом кількох тижнів надати Києву додаткове озброєння, необхідне, щоб "стримати відновлення російського наступу і дозволити Україні відкинути російські сили на сході та півдні" країни, вважають колишній держсекретар США Кондоліза Райс (керувала Держдепартаментом у 2005-2009 роках) та екс-глава Пентагону Роберт Гейтс (очолював відомство у 2006-2011 роках).
На їхню думку, для цього, зокрема, потрібно поставити Україні ракети більшої дальності, ніж уже є у Києва. Москва раніше називала передачу Україні далекобійних озброєнь “червоною лінією” для західних країн. Члени альянсу також повинні направити українським військовим мобільну бронетехніку, сучасні безпілотники, боєприпаси, засоби розвідки і спостереження, пишуть Райс і Гейтс у колонці для The Washington Post, інформують Економічні новини.
Вони закликали Німеччину та інших союзників по НАТО заповнити потребу Києва у важких танках, оскільки США поки що не готові поставляти Києву “Абрамси”.
“Краще зупинити його [Путіна] зараз, поки від США і НАТО загалом не знадобилося більшого. У нас є рішучий партнер в особі України, готової переносити наслідки війни, щоб нам не довелося робити це самим у майбутньому”, – зазначають ексміністри.
Військовий та економічний потенціал України майже повністю залежить від підтримки з боку західних країн, пояснили вони. Додаткові поставки військової допомоги потрібні, щоб не дозволити Москві заморозити конфлікт і розпочати підготовку нового наступу з сильніших позицій, ідеться в колонці. “Вісім років відділяли захоплення Росією Криму від вторгнення майже рік тому. Розраховуйте, що Путін проявить терпіння, щоб домогтися свого”, – пояснюється в тексті.
Будь-які угоди про припинення вогню в Україні вигідні Кремлю, оскільки дають йому можливість закріпитися на захоплених територіях і використовувати їх як плацдарм для нової атаки, наголошують Райс і Гейтс. За останнього сценарію може йтися про спробу захопити все українське узбережжя Чорного моря, встановити контроль над усією територією Донбасу, а потім рухатися на захід України, вважають вони.
США та їхні союзники послідовно посилюють військову підтримку України, незважаючи на невдоволення і навіть погрози з боку Кремля. У жовтні заступник голови МЗС Росії Олексій Поліщук назвав постачання далекобійних озброєнь “червоною лінією”.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у п’ятницю, що Вашингтон виділяє Україні та країнам, які її підтримують, пакет військової допомоги обсягом понад 3,75 млрд доларів. До нього, зокрема, увійшли понад 200 бронемашин різних типів. Поставки зі США стануть третьою великою партією бронемашин для України, анонсованою на 2023 рік. Франція заявляла, що відправить Україні важкі бронемашини AMX-10 RC, які оснащені 105-мм гарматою і перевозять до чотирьох осіб. Німеччина відправить в Україну близько 40 бойових машин піхоти Marder до кінця березня.