В Україні середня вартість автогазу наблизилася до позначки у 14 гривень за літр - кризовому рівню кінця літа 2017 року.
Зокрема за останні дні мережі АЗС підняли вартість палива до 30 копійок за літр.
АЗС Shell, WOG, “БРСМ-Нафта”, “Кворум”, “Фактор” та “Род-Ник” підвищили ціни на 14-30 копійок за літр.
У мережі ОККО автогаз подорожчав на 16 копійок, а в AMIC – на 24 копійки за літр.
На станціях “Автотранс”, “Надія”, Chipo і “Нефтек” паливо додало в ціні 10 копійок за літр.
Варто зазначити, що з 1 серпня Росія вперше за 3,5 роки вводить експортне мито на зріджений газ. Воно складе $18,1 за тонну. Це може привести до подорожчання російського скрапленого газу, який поставляється в Україну.
При цьому в коментарі OBOZREVATEL президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук пояснив, що першочерговою проблемою є збільшення котирувань на ринку.
“Говорити, що російське мито на щось впливає, не можна. Впливає сам ринок. Споживання досягло пікового значення, тому спрацювала ситуація попит/пропозиція. Якщо попит перевищує пропозицію, то ціни зростають”, – пояснив він.
На його думку, поки що нічого страшного з цінами не відбулося.
“Ми знаємо, що, якщо ціни на дизельний газ перевищують 55% від бензину А-95, він перестає бути привабливим. Поки цього не сталося, поки що всього 47%. Ніякої трагедії немає. Що буде далі – подивимося по ситуації на ринку, чи збережеться цей тренд”, – додав він.
Косянчук вважає, що кардинальних змін на ринку автогазу не буде.
“Присутній невеликий запас міцності. У нас немає потужностей для зберігання зрідженого газу. Сьогодні споживання скрапленого газу вже досягає бензинової групи. Але скраплений газ зберігати складніше, для цього потрібні газонаповнювальні станції. Його зберігання пов’язане з обмеженнями. Тому є проблема – працюємо з коліс і ринок реагує дуже швидко. Якщо бензин – 2-3 тижні, то цей ринок реагує значно. Насправді дуже багато чинників, які на це впливають”, – додав експерт.
Нагадаємо, у вересні 2017 року стало відомо, що Антимонопольний комітет України порушив справу щодо змови учасників ринку скрапленого газу. І хоча компанії намагалися переконати в тому, що на зростання цін на автогаз вплинули об’єктивні фактори, відомство доказам не повірило і пообіцяло покарати винних.