Китайський палеонтолог Чінг Ліда купив на ринку на півночі М’янми поблизу кордону з Китаєм шматок бурштину, в якому знаходився хвіст динозавра з пір’ям, який жив 99 мільйонів років тому.
Висновки, які проливають нове світло на те, як динозаври виглядали, опубліковані в грудневому номері Current Biology.
За словами палеонтолога Саскатчеванського королівського музею в Канаді Райана Маккеллара, який виступив співавтором статті, така знахідка приходиться раз на життя, і в ній видно найдрібніші деталі і в трьох вимірах.
Слід зазначити, що це вперше в історії науковцям вдалося знайти муміфіковану частину скелету динозавра. До цього часу палеонтологам вдавалося виявляти лише останки крил птахів, які жили в епоху динозаврів.
Щодо знахідки, то хвіст належав молодому целурозавру, який є родичем велоцирапторів та тиранозаврів. Однак його ріст доволі незначний, і він міг би поміститися на долоні людини.
Знахідка Чінг Ліда доводить те, що у багатьох динозаврів було пір’я на тілі.
Незважаючи на те, що останки були в бурштині, науковці відкидають сценарій з популярного фільму “Парк Юрського періоду”, де вчені витягти ДНК динозаврів з крові комах, які знаходиться всередині бурштину в цьому випадку. Адже жодного генетичного матеріалу не збереглось.