Стрічка новин
Сьогодні

Вчений знайшов схожого на Покемона гризуна (ФОТО)

no image

Еколог, який першим у 1980-х роках побачив зникаючий вид зайцеподібного гризуна Ілі Піка, зустрів його вдруге і навіть зміг сфотографувати рідкісну тваринку у високогірних лісах Китаю.

Зазначимо, що Ілі Піка настільки рідкісний вид, що їх навіть менше ніж панд. Наразі залишилось близько 1000 цих гризунів, і вони живуть тільки в лісах Тянь-Шаню.

У 1983 році, коли еколог Лі Вейдун вперше наткнувся на ссавця, ніхто не знав, що це за тваринка. Два роки потому Лі виявив ще два таких гризуни. З того часу його почали рахували новим видом гризунів-пискух.

972ffc106e21c5881d9d2f1a27f098611f592811
Із 1992 року еколог припинив досліджувати новий вид, і більше ніхто цим не займався і більше не бачив Ілі Піку. У 2002 році еколог знову розпочав дослідження, але так і не зміг більше побачити виявленого ним гризуна. Однак, аналізуючи гірські снігові доріжки, Лі разом з біологом Університету штату Арізона Ендрю Сміттом зробили висновок, що населення пищухи Ілі зменшилося, і складає приблизно 2 тисячі особин.

Еколог зазначив, що тваринка всього 20 сантиметрів в довжину, живе на схилах голих скель і харчується травами на великих висотах. Він додав, що гризун почав вимирати через глобальне потепління, зокрема це пов’язано з таненням льодовиків у Тянь-Шані. Про це говорить і те, що у 1982 році тварин зафіксували на висоті від 3200 до 3400 метрів, а тепер вони живуть на висоті 4100 метрів.

Достеменно невідомо, але припускають, що ім’я Піка гризун отримав через свою схожість з персонажем Пікачу з відомого аніме “Покемони”.

Влітку 2015 року еколог з групою волонтерів знову почав пошуки Ілі Піки і все-таки знайшов та навіть сфотографував, проте виявилося, що їх вже залишилося близько 1000.

“Цей крихітний вид може вимерти в будь-який час, бо вони не живуть у тих місцях, де були раніше”, – зазначив Лі Вейдун.

Він також додав, що його засмучує недостатня увага китайської влади до збереження цього виду, а також те, що гризуна досі не включили у список державної охорони тварин, які знаходяться під загрозою вимирання.


Відео
Всі статті