Стрічка новин
Сьогодні

Біоінженери створили “мову програмування” живих клітин

1 Квітня 2016, 12:15
no image

Фахівці з біоінженерії з Массачусетського технологічного інституту (MIT) в США повідомили про створення "мови програмування" для живих клітин.

1074500233536514368
Ця технологія дає можливість швидко створювати комплексні, написані в коді ДНК ланцюги, що додають нових функцій живих клітинам, ідеться в повідомленні прес-служби MIT.

Звіт про роботу буде оприлюднено 1 квітня в журналі Science. “За допомогою цієї мови будь-хто може написати програму для бажаної функції – наприклад, для виявлення певних екологічних умов і реагування на них. Потім можна отримати послідовність ДНК, яка це забезпечить”, – повідомляє прес-служба MIT. “Це в буквальному сенсі слова мова програмування для бактерій.

Використовуєш мову на базі тексту, як при програмуванні комп’ютера. Потім береш цей текст, компілюєш його, і він перетворюється на послідовність ДНК.

Уміщуєш її в клітину, і ланцюг працює всередині клітини”, – сказав професор біоінженерії Крістофер Войт. Одним з можливих практичних застосувань новинки є створення бактерій, які здатні при виявленні ракових пухлин виробляти засоби для їхнього придушення. Ще одне можливе застосування цього відкриття – створення клітин дріжджів, здатних зупиняти процес бродіння при скупченні занадто великої кількості токсичних побічних продуктів.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті