23 лютого 2011 року Американська Торгівельна Палата в Україні у співпраці з провідним економічним журналом «Експерт Україна» за підтримки юридичної компанії Jurimex провели широкомасштабний захід – Круглий стіл на тему «Податковий Кодекс України 2011: Старт реформ»
Захід відбувся у приміщенні Верховної Ради та зібрав керівників профільних міністерств та відомств, голів профільних комітетів Верховної Ради України, власників та керівників великих підприємств, представників юридичних та інвестиційних компаній, Членів Американської Торгівельної Палати в Україні, загальнонаціональні ЗМІ.
Голова профільного комітету ВРУ пан Хомутиннік зазначив, що Комітет з питань податкової та митної політики є відкритим для роботи над запровадженням норм Податкового кодексу і ця робота має стати системною: «Як контролюючі органи, так і кожен платник податків повинні знати, що Комітет своєчасно та кваліфіковано відреагує на питання, які виникають у практиці запровадження Кодексу». Віталій Хомутиннік наголосив, що Американська торгівельна палата спільно з широкою бізнес-спільнотою та членами Комітету з питань податкової та митної політики продовжує концентрувати увагу на реформуванні української системи оподаткування в тісній співпраці з органами влади.
«Новий Податковий кодекс є лише першим кроком української податкової реформи. Уряд має і надалі фокусуватися на спрощенні правил податкового адміністрування для бізнесу, а також на стимулюванні внутрішньої і зовнішньої інвестиційної привабливості країни», – сказав Хорхе Зукоскі, Президент Американської торгівельної палати.
Учасники дискусії активно обговорювали питання відповідальності, як юридичної, так і фінансової, інституту провини і платника податку, право і дієздатність платників податків. Зокрема, на цьому наголосив Данило Гетманцев, почесний президент юридичної компанії Jurimex.
Крім того, В’ячеслав Власов, партнер відділу податкових та юридичних послуг компанії PricewaterhouseCoopers в Україні запропонував збільшити період або мінімальної податкової відповідальності, або подовжити період звільнення від податкової відповідальності для того, щоб підприємці змогли перейти на нові правила обліку за податком на прибуток. Він також нагадав, що Податковий Кодекс був прийнятий тільки за місяць до початку нового фінансового року і наголосив, що це необхідно враховувати.
Також Микола Катеринчук, заступник голови комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, зауважив на необхідності виправлення певних норм Кодексу. Особливо це стосується норм трансфертного ціноутворення так званих ринкових цін, норм застосування фінансових санкцій та встановлення штрафів за податкові правопорушення, які були здійснені до вступу в дію нового Податкового кодексу. Також необхідно внести корективи до норм узгодженості бухгалтерського та податкового обліку і порядку віднесення на валові витрати затрат, пов’язаних з господарською діяльністю, зокрема, по угодах зі спрощенцями, а також оподаткування нерезидентів та операцій з цінними паперами.
Після активного обговорення актуальних питань застосування нових податкових правил у підсумку модератор круглого столу головний редактор ділового видання «Експерт Україна» Андрій Блінов зауважив, що питання подовження пільгового періоду у стосунках податкової служби та платників податків є необхідним для адаптації всіх суб’єктів підприємницької діяльності. Така ініціатива пов’язана з тим, що органи податкової служби за відсутності точних відповідей не можуть надати платникам податків офіційного тлумачення багатьом суперечливим положенням кодексу.