Новости рынков

ПФК оцінив попередні збитки від російської агресії проти України

Лише призупинення роботи комбінату в результаті російського бомбардування української енергосистеми оцінюється в 8-12 млн. доларів

Лише призупинення роботи комбінату в результаті російського бомбардування української енергосистеми оцінюється в 8-12 млн. доларів

В результаті російських атак по енергосистемі України Побузький ферронікелевий комбінат, що належить до швейцарської інвестиційної групи Solway, був вимушений призупинити роботу. За словами генерального директора комбінату Дениса Шевченка, на підприємстві оцінили суму збитків від припинення подачі електроенергії на підприємство.

«За оптимістичним сценарієм, якщо немає пошкодження електропечі, сума збитків складе близько 8 млн. доларів; якщо доведеться перебудовувати піч, сума зросте до 12 млн. доларів», – повідомив керівник комбінату.

Водночас він зазначив, що озвучена сума – це лише попередня оцінка, бо при підрахунку збитків слід враховувати той факт, що після початку вторгнення Росії, вже через порушення логістики і неможливості отримати необхідні обсяги сировини, комбінат був змушений зупинити одну електричну піч. «До 22 жовтня, коли було завдано ракетного удару по підстанції, ми працювали з неповним навантаженням, що становить приблизно 40% від основного. Після бомбардування підстанції комбінат залишився без електропостачання і піч зупинилася. Ми провели цілу низку заходів, спрямованих на те, щоб не допустити аварії, оскільки піч була заповнена рідким металом» – розповів Денис Шевченко. За його словами, на сьогоднішній день переробка руди та виплавка феронікелю ПФК не проводиться.

На його думку, ініціюючи отримання репарацій з агресора, слід враховувати не лише прямі збитки, завдані майновому комплексу, але й передбачити компенсацію витрат, які виникли в результаті порушення нормальної роботи логістичних ланцюжків країни.

Побузький феронікелевий комбінат – єдине в Україні підприємство, яке виробляє у промислових масштабах феронікель із бідних окислених руд, що містять нікель.

У 2003 році, після тривалого простою, міжнародна компанія Solway Investment Group придбала активи підприємства і роком пізніше перезапустила його. Ключові компанії групи Solway зареєстровані в Швейцарії,100% статутного капіталу 

належить громадянам ЄС. Основні виробничі активи Solway розташовані в Північній 

Македонії, Гватемалі, Індонезії, в Аргентині і Україні.

Оксана Ельченко