Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп виконав своє обіцяння визначитись у перші дні на посаді президента з подальшою долею платформи TikTok у США. Зокрема, він підписав указ, що передбачає відстрочку на 75 днів заборони TikTok і дії відповідного закону США щодо цієї китайської платформи.
Про це йдеться у відповідному документі Трампа. У свою чергу агенція Reuters зазначає, що Трамп поставив Китаю щодо TikTok ультиматум, який вимагає продаж платформи.
В указі Трампа підкреслюється, що президент має намір проконсультуватися з радниками, зокрема керівниками відповідних міністерств і відомств “щодо проблем національної безпеки, які викликає TikTok, і прийняти рішення, яке захищає національну безпеку, але зберігаючи платформу, якою користуються 170 мільйонів американців”.
Окремо в указі наголошується, що “невдалий вибір часу”, коли закон, який вимагає закриття або продажу платформи, набув чинності – тобто напередодні інавгурації Трампа – заважає йому оцінити наслідки його норм для національної безпеки і зовнішньої політики до того, як вони набудуть чинності.
“Відповідно, я даю вказівку Генеральному прокурору не вживати жодних заходів для забезпечення виконання Закону щодо TikTok протягом 75 днів”, – зазначено в указі Трампа.
Як стверджує Reuters, підписуючи зазначений указ, Трамп вимагає від власника, материнської компанії з Китаю ByteDance Ltd, в обмін на продовження роботи додатка, продати уряду США не менше 50% платформи.
І це саме вимога, а не пропозиція. Бо якщо Пекін не схвалить угоду США з TikTok, Трамп погрожує накласти мита на товари з Китаю.
Китай не обов’язково повинен продати половину платформи лише тільки уряду США – це можуть бути й приватні американські особи. Зокрема, Трамп заявив, що він “відкритий” для того, щоб Ілон Маск купив зазначену частину TikTok.
Ба більше, Трамп також розповів, що вже мав розмову з “великими власниками” платформи і описав їм потенційну угоду. За його словами, якщо частина TikTok буде належати США “як стратегічному партнеру”, це “забезпечть довгострокову прибутковість і успіх” платформи.
Тобто, про національну безпеку вже не йдеться – лише про економічні інтереси.