Стрічка новин
Сьогодні

У Британії археологи знайшли неочікувані артефакти (ФОТО)

археолог

У Британії археологи знайшли докази того, що кельтами правили жінки.

Схоже, що жінки грали значно більшу роль у житті древніх кельтів, ніж вважалося раніше. Принаймні нові розкопки дозволять пролити світло на життя племені дуротригів, що жили на території сучасної Великобританії десь від 100 року до нашої ери і до 100 року нашої ери, інформує TELEGRAF.

Нове дослідження було оприлюднено у журналі Nature 15 січня. Воно присвячене опису традицій населення Дорсета (південь Англії) у залізному віці. Дослідники проаналізували 57 останків із поховань дуротригів, щоб спробувати відстежити родинні зв’язки та міграційні хвилі людей на Британські острови. Це плем’я мало традицію ховати своїх людей у позі ембріона, що вирізняється на тлі інших.

7469a07e 3a5d6957439b980735367156c20b01a7 Економічні новини - головні новини України та світу

Найпримітнішим виявилося те, що представники цього племені, схоже, мали матрилінійні (тобто по жіночій лінії) традиції шлюбу. Іншими словами, мітохондріальна ДНК, яка передається виключно за жіночою лінією, показувала дуже низьку різноманітність. Тобто всі жінки у певному регіоні були нащадками однієї далекої попередниці. А ось чоловіки виявилися мігрантами, які приносили свою ДНК з інших поселень.

03faf008 da346c8dca64737cd822f5269f60bc5d Економічні новини - головні новини України та світу

“Це був цвинтар великої спорідненої групи. Ми реконструювали генеалогічне дерево з безліччю різних гілок і виявили, що більшість членів простежували свою материнську лінію до однієї жінки, яка жила сторіччя тому. Навпаки, зв’язку по батьківській лінії практично були відсутні”, – розповіла автор дослідження доцент кафедри генетики Трініті Лара Кессіді.

Вона наголосила, що це “перший випадок, коли подібна система була задокументована в доісторичній Європі”, і він збігається з тим, як описували римляни кельтське населення Британії. Після цього вчені перевірили останки з поселень того часу в інших місцях у Британії і виявили схожу тенденцію до проживання великої кількості нащадків однієї жінки в одному регіоні.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті