Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

Фірташа оголосили “глобальним корупціонером”: Велика Британія запровадила санкції

21 Листопада 2024, 20:50
izobrazhenie viber 2024 11 21 20 49 28 413 Економічні новини - головні новини України та світу

Дії українського олігарха Дмитра Фірташа класифікували як такі, що підпадають під Глобальний регламент щодо антикорупційних санкцій. У зв’язку з цим уряд Великої Британії запровадив санкції проти бізнесмена.

Про це свідчить інформація на сайті британського уряду, у розділі “Санкційний список Великої Британії”. Дані свідчать про застосування обмежень із сьогоднішнього дня, 21 листопада 2024 року, пише Експерт.

Вказано також, що санкції запроваджено, оскільки Фірташ “несе відповідальність за участь або був причетний до серйозної корупції”. “Зокрема, Фірташ був причетний до підкупу державних чиновників для отримання ліцензій на видобуток корисних копалин, до незаконного присвоєння майна газотранспортної мережі України“, – йдеться в повідомленні.

За що Британія ввела санкції проти Фірташа

Санкції передбачають заморожування активів та заборону на в’їзд до Великобританії. Крім самого Дмитра Фірташа, обмеження торкнулися його дружини – Лади Фірташ. Британська влада вважає, що вона отримувала вигоду від “серйозної корупції”.

Нагадаємо, ще 2014 року Фірташа на запит США затримали в Австрії. Його, зокрема, підозрюють у змові з метою надання хабарів в Індії для видобутку титану. Пізніше олігарха відпустили під заставу 125 млн євро. Наразі бізнесмену все ще загрожує екстрадиція до Штатів, де йому можуть присудити покарання до 50 років ув’язнення з конфіскацією активів. Сам Фірташ оскаржує можливу екстрадицію в судах.Економічні новини - головні новини України та світу

В Україні Фірташ також перебуває під санкціями. Їх, зокрема, продовжила Рада національної оборони (РНБО) у червні 2024 року – ще на 10 років. Це рішення підписав президент України Володимир Зеленський.

Санкції проти Фірташа запровадили через постачання сировини в Росію, пояснювали в РНБО. “Щодо Фірташа – це його участь у титановому бізнесі. Це постачання сировини, яка потім йде – і це простежено нашими розвідниками – на підприємства РФ. І ми не можемо допустити, щоб це тривало”, – говорив екссекретар РНБО Олексій Данилов.

Санкції проти Фірташа в Україні

Крім цього, санкції було накладено і на підприємства, безпосередньо афілійовані у військово-промисловий комплекс Росії, який використовує титан саме у військовій сфері. Ще наприкінці весни 2022 року Печерський суд Києва передав в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем (облгазів). Споживачів у результаті почала обслуговувати Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”.

Цей процес стартував після того, як правоохоронці заявили про схему, в причетності до якої звинувачуються керівники окремих облгазів РГК. Згідно з позицією сторони звинувачення, загальна сума збитків від схеми попередньо оцінюється в 18 млрд грн. Збитки зазнали у 2016-2022 роках.

Водночас Group DF спростовувала всі звинувачення, висунуті проти топменеджерів і самого Фірташа. “Група заявляє про безпідставність та неспроможність висунутих звинувачень, оприлюднених у матеріалах СБУ. Адвокати групи та акціонера відстоюватимуть інтереси бізнесів, персоналу та акціонера в українських та міжнародних судах і доведуть свою правоту”, – заявляли OBOZ.UA у Group DF.

У червні 2024 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) України зняв арешт акцій “облгазів Дмитра Фірташа”. Проте в Офісі генпрокурора практично одразу повідомили про повторний арешт корпоративних прав “облгазів” підсанкційного бізнесмена.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті