Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

Заплатили астрономічний штраф: що сталося з літаком “Аерофлоту”, який застряг у Німеччині на початку війни

9 Листопада 2024, 14:59
aeroflot Економічні новини - головні новини України та світу

У Росію повернувся літак Airbus A320, який простоював в аеропорту Мюнхена у Німеччині ще з початку повномасштабного вторгнення РФ до України. За це власнику лайнера довелося заплатити астрономічну суму за паркування – 460 тис. євро. Це один із найбільших "паркувальних штрафів" в історії.

Як повідомляє німецьке видання BILD, 27 лютого 2022 року літак виконував рейс “Аерофлоту” з Санкт-Петербурга і приземлився в аеропорту Мюнхена. Назад лайнер уже не повернувся, оскільки Німеччина закрила свій повітряний простір для російських авіакомпаній.

З того часу літак 834 дні простоював в аеропорту Мюнхена. За його паркування нараховувалася плата у розмірі 340-560 євро на день.

Тепер стало відомо, що стоянку літака було оплачено відразу за весь час, у сумі 460 тис. євро. Але витрачене, мабуть, вдасться швидко ” відбити “, адже місячна оренда такого літака на 158 посадкових місць коштує близько 240 тис. євро, зазначає видання.

Справа в тому, що літак не належить російському “Аерофлоту”. Ним володіє китайська компанія CMB Financial Leasing.

Ще у 2023 році вона вирішила повернути Airbus A320 та подала відповідний позов. Але через довгий простий літак втратив сертифікати, необхідні для польотів у європейському авіапросторі.

Відновлення документів зайняло значний час. В результаті лайнер покинув Мюнхен вже восени 2024 після ретельної технічної перевірки та отримання сертифіката льотної придатності.

Росія поступово залишається без літаків

За перше півріччя 2024 року кількість придатних до польотів літаків у найбільших російських авіакомпаніях знизилася на 3% – до 693 одиниць. Санкції, а також подорожчання запчастин призвело до значного зростання вартості авіаперевезень у Росії.

Найбільше літаків вибуло з експлуатації в авіакомпанії “Росія”, що входить до групи “Аерофлот”, – 12 суден. Загалом у парку цієї авіакомпанії станом на липень-2024 значилося 124 літаки. По п’ять повітряних суден вибуло у S7 та “Ямала”, ще по два – у “Ютейр” та “Аерофлоту”.

Простий літаків експерти пояснюють профіцитом флоту, що склався у російських авіакомпаній, а також збереженням подвійної реєстрації частини повітряних суден, що не дозволяє їм здійснювати польоти за кордон. Це обмеження значно впливає на можливості авіакомпаній використовувати свій флот ефективно.

Російські авіаперевізники намагаються заощаджувати ресурс техніки. Проте авіаперельоти Росією стали дорожчими на 31% у першому півріччі 2024 року через подорожчання запчастин для імпортних літаків. Це додатково ускладнює ситуацію для місцевих авіакомпаній, оскільки зростання цін робить авіаперевезення менш доступним для пасажирів.

Крім стрімкого зростання вартості квитків, російська авіаційна галузь страждає на серйозні проблеми з технічним обслуговуванням літаків. Західні авіагіганти Airbus та Boeing ще в березні 2022 р. припинили постачання запчастин та технічних послуг для російських авіакомпаній. Це призвело до того, що Росія дуже залежить від іноземних літаків, зіткнулася з гострим дефіцитом запчастин.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті