Стрічка новин
Сьогодні

Україна побила рекорд експорту продуктів: чим годуємо світ через “морський коридор”

4 Листопада 2024, 18:28
експорт

У жовтні 2024 року Україна експортувала товарів на рекордні $3,8 млрд, що є найвищим показником року. Найбільше експортували соняшникову олію, кукурудзу та пшеницю.

Про це пише Урядовий портал, посилаючись на повідомлення першого віце-прем’єр-міністра, міністра економіки України Юлії Свириденко. Це на 18,7% більше порівняно з вереснем і є найвищим показником за весь рік.

З початку року загальний експорт товарів склав близько $34,6 млрд, і це перевищує темпи минулого року. На це зростання вплинуло активне використання морського коридору для транспортування товарів, що стало можливим завдяки зусиллям Збройних сил України.

Юлія Свириденко заявила, що суттєве зростання жовтневого експорту стало можливим передусім завдяки збільшенню обсягів поставок агропродукції. Експорт агропродукції зріс у вартості на 32,3%, а у фізичних обсягах – на 33,8%. Загальний фізичний обсяг експорту досягнув рівня 10,9 млн тонн, що на 26,2% більше порівняно з вереснем. Юлія Свириденко відзначила, що завдяки забезпеченню безпеки морського коридору експорт морським транспортом зріс на 28,2% в грошовому вираженні та на 37,1% у фізичних обсягах.

Свириденко також зазначила, що Україна продовжує поступово наближатися до торішніх показників, коли обсяг експорту становив $36,2 млрд. Вона підкреслила, що цього року Україна може перевершити минулорічні показники як у грошовому еквіваленті, так і у фізичних обсягах, які на сьогодні вже становлять понад 110 млн тонн проти 100 млн тонн у 2023 році. Заступник міністра економіки України та торговий представник України Тарас Качка надав детальну інформацію про ключові товари, які мали найбільшу експортну вартість у жовтні 2024 року:

  • олія (соняшникова, сафлорова або бавовняна): експорт склав $447,2 млн, або 481,3 тис. тонн;
  • кукурудза: на суму $363,6 млн, обсяг поставок — 1,9 млн тонн;
  • пшениця: на суму $318,2 млн, обсяг — 1,6 млн тонн;
  • соєві боби: на суму $260 млн, обсяг — 675 тис. тонн;
  • насіння ріпаку: на суму $239,2 млн, обсяг — 476,3 тис. тонн;
  • залізна руда та концентрати: експорт склав $166,8 млн, обсяг — 2,5 млн тонн.

Головними партнерами України за обсягами імпорту товарів залишаються країни Європейського Союзу. У жовтні до ЄС було експортовано продукції на $2,38 млрд, що на 15,8% більше, ніж у вересні. Серед основних країн-імпортерів виділяються Польща, Німеччина, Іспанія, Італія та Туреччина.

За словами Качки, Європейський Союз є ключовим торговельним партнером України, і український уряд робить усе можливе, щоб створити сприятливі умови для доступу українських товарів на європейські ринки. Зокрема, Україна працює над інтеграцією українських виробників в європейські ланцюжки доданої вартості, що сприяє зростанню конкурентоздатності українських товарів.

Завдяки поточній динаміці експорту Україна має потенціал завершити рік із ще кращими показниками, ніж у 2023 році. Експорт агропродукції та металургійної продукції продовжує зростати, а поліпшення логістики та забезпечення безпеки морських коридорів дає змогу значно збільшити обсяги експорту навіть в умовах військових дій.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті