Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

“У мене відвисла щелепа”: у Нью-Йорку куратор бібліотеки виявив цінну знахідку (ВІДЕО)

29 Жовтня 2024, 17:11
ноти

У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена.

Куратор Бібліотеки та музею Моргана у Нью-Йорку Робінсон Макклеллан виявив раніше невідомий вальс, написаний польським композитором Фредеріком Шопеном, інформує Borg.expert.

Він зробив знахідку навесні цього року у сховищі серед листівок та листів відомих художників та композиторів, повідомляє The New York Times. Як розповів сам Макклеллан, він спочатку не повірив, що справді виявив рукопис Шопена. Він сам є композитором, сфотографував манускрипт і зіграв написане в ньому вдома на електронному піаніно.

Це не розвіяло його сумніву: твір був надзвичайно вулканічним, відкривався тихими, дисонуючими нотами, що вибухали нищівними акордами. Він надіслав фотографію Джеффрі Каллбергу, провідному досліднику творчості Шопена в Університеті Пенсільванії. «У мене відвисла щелепа. Я зрозумів, що ніколи раніше цього не бачив», – зізнався Каллберг.

Після перевірки паперу та чорнила рукопису, аналізу почерку та музичного стилю та консультацій із сторонніми експертами музей Моргана дійшов висновку, що він дійсно виявив раніше невідомий вальс Шопена. Це перше подібне відкриття, зроблене більш як за 50 років.

Відкриття нового твору Шопена, який помер у 1849 році у віці 39 років, ймовірно від туберкульозу, – рідкісна подія. Він є однією з найзнаменитіших особистостей у світі музики, але він був менш плідним, ніж інші композитори. Він написав близько 250 творів, більшу частину – для фортепіано.

Новий рукопис відноситься до 1830-1835 років, коли Шопену було близько 20 років. Має кілька особливостей. Хоча твір вважається закінченим, він коротший за інші вальси Шопена – всього 48 тактів з повторенням, або близько 80 секунд. Твір написано в тональності ля-мінор і відрізняється незвичайними динамічними відмітками, включаючи потрійне форте, що позначає максимальну гучність, на початку.

У музеї Моргана зазначають, що на справжність рукопису вказують кілька ознак, характерних для Шопена. По-перше, папір та чорнило відповідають тим, якими користувався композитор на той час. По-друге, манера письма відповідає почерку Шопена, включаючи незвичайне написання символу басового ключа.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті