У тимчасово окупованій Феодосії у Криму загарбники третього дня не можуть погасити пожежу на нафтобазі. Її Сили оборони атакували у ніч проти 7 жовтня.
Станом на 9 жовтня полум’я на об’єкті розгоряється з новою силою, з довколишніх зон евакуювали понад тисячу людей, у місті виникли перебої з водою, а в повітрі перевищено вміст небезпечних речовин. Про це пише “Крим.Реалії”.
Нафтобаза у Феодосії палає вже третій день. Над нею від ранку видно щільний стовп чорного диму, помітний з усіх куточків міста.
І ближче до першої години дня, за словами очевидців, пожежа на нафтобазі Феодосії значно посилилася.
У Феодосії через пожежу виникли перебої з водою, які змушена була визнати російська компанія “Вода Криму”, а проби повітря, взяті у міському мікрорайоні Ближні Камиші, виявили підвищений вміст діоксиду сірки. У зв’язку з цим призначена окупантами “глава” кримського “Роскомнадзора” Наталія Пеньковська закликала місцевих мешканців тримати вікна та двері зачиненими та не провітрювати приміщення.
При цьому навіть самі окупанти визнали, що безсилі у боротьбі з пожежею: у російському МНС заявили, що палатиме атакована нафтобаза ще мінімум кілька днів, поки резервуари з пальним не вигорять повністю.
З довколишніх районів, де було оголошено надзвичайну ситуацію, евакуйовано 1129 осіб. При цьому, за словами окупаційного “голови міста” Ігоря Ткаченка, у трьох пунктах тимчасового розміщення перебувають 129 місцевих жителів.
І хоча нафтобаз ще горить, наслідки удару окупанти вже почали відчувати.
“Після руйнування нафтобази у Феодосії у ЗС РФ з’явилися величезні проблеми зі зберіганням та розподілом палива, необхідного для роботи військової техніки, включаючи танки, бронетранспортери та авіацію. Тепер російські війська змушені розподіляти паливо по різних точках півострова, ретельно маскуючи місця його зберігання. Наші агенти Також ведуть спостереження за всіма доставками цистерн з паливом і переміщенням його на півострові. Також відстежують місця зберігання та маршрути транспортування на фронт”, – заявили у військовому русі українців та кримських татар, які стежать за переміщенням палива на півострові.