Судді вимагають додаткового фінансування на 2025 рік для підвищення своїх заробітних плат. Питання розглянув Комітет з питань правової політики та погодив пропозиції збільшити видатки з дефіцитного бюджету.
Мінфін не проти підвищення розміру посадового окладу для суддів місцевих судів до 35 прожиткових мінімумів. Однак лише за умови скасування перерахунку їх довічного грошового утримання. Заступник очільника відомства Роман Єрмоличев зазначив, що у пенсійній системі сформувався у розмірі понад 140 млрд грн. І додаткові джерела для зростання виплат відсутні.
Парламентський Комітет з питань правової політики розглянув законодавчу ініціативу №12000 про держбюджет на наступний рік. З’явилися пропозиції від Вищого антикорупційного суду, Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації, Вищого суду з питань інтелектуальної власності, КСУ та від головного розпорядника від Служби судової охорони, Національної школи суддів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Загальна додаткова потреба головних розпорядників бюджетних коштів у 2025 році досягла 14,99 млрд грн. При цьому йдеться про наступні видатки:
• Вищого суду з питань інтелектуальної власності – 385,1 млн грн;
• Конституційного Суду України – 71,4 млн грн;
• Вищої ради правосуддя – 107,3 млн грн;
• Вищого антикорупційного суду – 265,6 млн грн;
• Державної судової адміністрації України – 14,16 млрд грн;
• Вищого антикорупційного суду – 265,6 млн грн.
Служба судової охорони повідомила про додаткову потребу 2,98 млрд грн та 556,4 млн грн – це критично необхідні видатки для забезпечення діяльності. Ще 1,35 млрд грн передбачено на виконання рішень судів, Національна школа суддів планує отримати 12,24 млн грн, а Вища кваліфікаційна комісія суддів України – 74 млн грн.
Парламентський Комітет вирішив підтримати пропозиції та рекомендувати бюджетному Комітету підвищити передбачені видатки на 14,99 млрд грн – для ВАКС, Вищого суду з питань інтелектуальної власності КСУ, Вищої ради правосуддя й Державної судової адміністрації) та на 3 млрд грн для організацій, які фінансуються ДСА.
Нагадаємо, що бюджет України є дефіцитним. І наступного року нестача коштів досягне історичного рівня – 1,6 трлн грн.