Стрічка новин
Сьогодні

ВООЗ закликає обмежити використання смартфонів серед підлітків

2 Жовтня 2024, 17:26
ВООЗ

ВООЗ пропонує регулювати смартфони, як тютюн, через ризики для здоров'я підлітків.

Проблемна та подібна до залежності поведінка в інтернеті серед підлітків зростає, заявила доктор Наташа Аззопарді-Мускат, директор Відділу стратегій у країнах та систем охорони здоров’я Європейського регіонального Бюро ВООЗ на Європейському форумі з питань охорони здоров’я у Гастайні, інформує LIGA.net.

Наташа Аззопарді-Мускат закликала країни розглянути можливість регулювання цифрових пристроїв, таких як смартфони, на рівні з тютюновими виробами, аби зменшити негативний вплив соціальних мереж на психічне здоров’я молоді, інформує politico. Згідно з даними ВООЗ залежність від онлайн-ігор та соціальних мереж набирає обертів серед підлітків у Європі. Тому країни можуть взяти приклад із законодавчих заходів у сфері охорони здоров’я, які допомогли боротися з небезпечними звичками, такими як куріння.

Аззопарді-Мускат пропонує впроваджувати такі заходи, як вікові обмеження, регулювання цін або встановлення зон, де використання смартфонів заборонене. Це може допомогти зменшити шкідливий вплив мобільних пристроїв так само, як колись вдалося зменшити поширеність куріння у громадських місцях. “Можливо, нам варто подумати про те, де доречно використовувати цифрові пристрої, а також про місця, де їхнє використання має бути заборонене, як ми забороняємо куріння у певних зонах”, — зазначила експертка.

Важливим елементом є також забезпечення підлітків, незалежно від їхнього соціального статусу, знаннями та навичками, які допоможуть їм “керувати цифровим світом, а не дозволяти, щоб він керував ними”.

За даними останнього дослідження ВООЗ, яке охопило майже 280 000 підлітків у Європі, Центральній Азії та Канаді, кожен десятий не може контролювати використання соціальних мереж, що негативно впливає на їхнє життя. Дівчата частіше повідомляють про такі проблеми, ніж хлопці — 13% проти 9%.

Крім того, 12% підлітків схильні до проблемного використання онлайн-ігор, причому хлопці демонструють таку поведінку удвічі частіше, ніж дівчата. “Як і з будь-яким іншим інструментом, ви можете використовувати цифрові пристрої ефективно, — пояснила Аззопарді-Мускат. — Але ми маємо бути обережними, оскільки певна частина молоді повідомляє про проблемне використання, що згодом може негативно позначитися на їхній освіті, психічному здоров’ї та продуктивності”.

Зв’язок між використанням соціальних мереж та психічним здоров’ям підлітків привертає все більше уваги. Європейська комісія вже анонсувала перше загальноєвропейське дослідження впливу соціальних мереж на благополуччя молоді. Проте, за словами експертки, не варто зволікати з ухваленням рішень. “Ми маємо систематично збирати докази та оцінювати, які заходи будуть дієвими, але вже зараз зрозуміло, що не можна відкладати ухвалення рішень та дій”, — підсумувала вона.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті