Потягом з Одеси до Ковеля 22 вересня їхав військовослужбовець, який спав разом з собакою у тамбурі. Про це у соцмережах повідомила обурена пасажирка Катерина Бєлозьорова.
“Здається, тварин люблять всі — і військові не виняток. Бобри “допомагають” рити окопи, собаки сигналізують про небезпеку, а коти піднімають настрій у скрутні часи. Люди, які нас захищають, чотирилапі, які їм в цьому допомагають, мають їхати в тамбурі на холодній підлозі 8 годин, тому що “фу пес” та існують певні обмеження”, — написала вона.
Зі слів жінки, провідник розповів, що захисник їхав з передової. Вона поділилась, що відчула розпач та гнів через те, що військового не пустили в п’ятий вагон.
Бєлозьорова зазначила, що дітям віку 2-5 років дозволяють “кричати несамовитим голосом” усю дорогу, поки військовим з чотирилапими друзями пропонують тамбур з залізною холодною підлогою. Українка підкреслила, що йдеться про “свинське відношення”.
“Що б не встигли відвикнути від окопу?”, — заявила вона.
Жінка додала, що ще один військовослужбовець лише зайшов у вагон, і у нього стався напад епілепсії. Вона розповіла, що чоловіка “відкачали”.
“Може вже почнемо цінувати тих, завдяки кому ще трохи якось живемо?”, — додала Бєлозьорова.
Реакція “Укрзалізниці”
У коментарях під публікацією пресслужба “Укрзалізниці” пояснила, що військовослужбовець їхав разом з мамою. Вони мали два квитки на місця 46 та 48 у п’ятому вагоні поїзда №078.
За даними компанії, одразу під час посадки на потяг військовий попередив бригаду, що йому буде “психологічно комфортніше” їхати у тамбурі.
“Треба розуміти, що наші захисники можуть мати психологічні причини, щоб поводити себе дещо відмінно від інших пасажирів, наші бригади стикаються із цим щодня — стояння в тамбурах, небажання спати на постілі, окріп замість чаю та ін. Причини ми всі розуміємо, з часом це проходить, але потрібне терпіння й розуміння”, — зауважила пресслужба.
В “Укрзалізниці” запевнили, що вночі провідниця та начальник поїзда неодноразово пропонували бійцю перейти у купе. Зазначається, що за умови викупу усіх місць в купе обмежень для службових собак немає. Однак у цьому випадку сусіди по купе не були проти собаки. Пресслужба підкреслила, що вибір захисників потрібно поважати усім.