Стрічка новин
Сьогодні

Кіпр анулював громадянство Коломойському

15 Вересня 2024, 0:05
724099 Економічні новини - головні новини України та світу

Уряд Кіпру 4 вересня ухвалив рішення позбавити громадянства 8 осіб. Серед них — український бізнесмен Ігор Коломойський, який отримав натуралізацію завдяки значним інвестиціям в острівну країну. Проте Кіпр не був обізнаний з тим, що Коломойський був пов’язаний із справою про ухилення від сплати податків у Росії.

Про це рішення уряду 14 вересня повідомила кіпрська газета Philenews.

Коломойський був громадянином Кіпру з 2010 року. Також з 1995 року він має ізраїльське громадянство. У вересні 2023 року прокурор у Шевченківському суді зазначив, що Коломойський вийшов з громадянства України.

Коломойському надали так званий “золотий паспорт” Кіпру в рамках програми “громадянство в обмін на інвестиції в економіку країни”. До 2019 року для отримання такого паспорта потрібно було інвестувати в економіку Кіпру $2 млн, писала “Економічна правда”.

Проте, як зазначає Philenews, він не згадав у своїй заяві про натуралізацію про справу щодо ухилення від сплати податків у Росії, яка була відкрита проти нього у 2008 році.

У рішенні Кабінету міністрів Кіпру підкреслюється, що як до, так і після натуралізації Коломойський “був і залишається особою з сумнівною репутацією, і його натуралізація створила та продовжує створювати величезний ризик поганої репутації для Республіки Кіпр”.

Кіпр також нагадує, що у 2021 році Державний департамент США заборонив Коломойському в’їзд до Сполучених Штатів через звинувачення в корупції.

Окрім Коломойського, Рада міністрів 4 вересня вирішила позбавити кіпрського громадянства ще семи осіб: інвестора з Єгипту Мохамеда Абдельрахмана Мохамеда Салема та його дружину й дитину, а також інвестора з РФ Максима Захарченка, його дружину і двох дітей.

Щодо Захарченка в Кіпрі встановили, що він приховав відкриту цивільну справу проти себе, а також заморожування активів у США.

З 2010 по 2014 роки хакери з України незаконно отримали доступ до понад 100 000 неопублікованих оголошень публічних компаній, які вони продали інвесторам. Одним із цих інвесторів був Захарченко, який, за словами Комісії з цінних паперів і бірж США, використав цю інформацію для отримання мільйонних незаконних інвестицій.

У серпні 2015 року в США проти Захарченка була порушена цивільна справа за позовом Комісії з цінних паперів і бірж США, під час розгляду якої суд виддав наказ про заморожування активів.

Громадянство Кіпру Захарченку надали після відкриття справи в США, у жовтні 2015 року.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті