Стрічка новин
Сьогодні

Військовий збір скасовується: Гетьманцев розповів усі подробиці

4 Вересня 2024, 15:05
litdsh6kmlcwwn1fulvk7n4l52wakhpy Економічні новини - головні новини України та світу

Верховна Рада не запроваджуватиме військовий збір у розмірі 1% із доходів бізнесу в рамках жовтневого пакету податкових новацій, який планується розглянути в парламенті вже протягом поточного пленарного тижня – у період з 3 по 5 вересня. Цією інформацією ділиться Стіна.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев. 29 серпня комітет рекомендував до схвалення у першому читанні законопроект №11416-д.

Початкова редакція законопроекту, розроблена урядом та зареєстрована в парламенті 18 липня, передбачала серед іншого запровадження військового збору у розмірі 1% із доходів бізнесу. Але до фінальної редакції законопроекту ця норма не потрапила.

За словами Гетьманцева, проти цієї норми виступили категорично проти експертів та бізнесу.

“Там абсолютно зрозуміла логіка. Податок з обороту має кілька суттєвих недоліків. По-перше, це новий податок. І це дуже важливо. Тому що будь-який новий податок – це гірше від існуючого податку. Існуючий податок вже перерозподілився на всю економіку, є досвід його правозастосування , зрозумілі шляхи уникнення оподаткування та протидії цьому”, – аргументував Гетьманцев.

За його словами, податок з обігу має каскадний ефект. Протягом довгого ланцюга, що проходить товар від виробника до кінцевого споживача, кожному новому етапі нараховується податку з обороту. І, наприклад, шляхом “виробник – оптовик – роздріб” сплатити вже потрібно не 1%, а 3%.

“Цей податок стимулює створення вертикально інтегрованих структур. А у нас такої мети немає. Ми не повинні впливати на економіку деструктивним чином через податки. Навпаки, податки мають бути непомітними для економіки”, – зазначив нардеп.

Ну і нарешті існує багато бізнесів, рентабельність яких мінімальна на межі 1%. Це та ж оптова торгівля, страхування, певні фінансові послуги.

Тому цей податок деструктивний та невірний, резюмував Гетьманцев. Внаслідок цього законодавці від нього відмовилися.

Потенційний фіскальний ефект від цього податку міг би становити 48,5 млрд. грн. 2024 року.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті