Навіщо потрібен QR-код у застосунку "Резерв +".
Цього літа у застосунку Резерв+ з’явилося чимало оновлень. Одне з найважливіших – QR-код, який так довго обіцяли створити у Міністерстві оборони України. Зокрема його анонсувала заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко, інформують НОВИНИ PRO.
QR-код у застосунку Резерв+. Так основна функція QR-коду у додатку Резерв+ – це можливість його сканувати для працівників територіальних центрів та комплектування. Хоча також це можуть робити поліцейські. Так вони перевіряють статус військовозобовʼязаних, призовників та резервістів. Ба більше, QR-код дозволяє використовувати застосунок як військовий обліковий документ. Тобто електронна версія може повноцінно замінити паперові документи та спростити життя чоловікам в Україні.
Так речник Міноборони Дмитро Лазуткін пояснював свого часу, що “електронний документ можна буде всюди показувати, і він буде рівнозначний паперовому. Тому наразі він рівноцінний аналог звичайного військового квитка або іншого військово-облікового документа.
Зокрема дані в ньому точно відповідають реєстру, що значно зменшує чималу кількість неточностей та підвищує зручність. “Ми ухвалили закон, який передбачає, що електронний формат військово-облікового документа є повним замінником паперового варіанта. Там є QR-код, і жоден представник ТЦК та СП не має права говорити, що цей згенерований у Резерв+ документ не відповідає вимогам закону!”, – сказав член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Він додав, що такий обліковий документ перевіряється за допомогою будь-якого смартфона, який має функцію сканування QR-коду. Тому, якщо “патруль”, що зупинив військовозобов’язану людину на вулиці для перевірки документів, не має сканера для зчитування QR-коду, зробити це можна за допомогою звичайного телефону.