Учений знайшов докази існування зниклого острова.
Учені знайшли докази того, що зниклий острів, який називають “реальною Атлантидою”, реально існував, інформує ФОКУС.
Робота вчених ніколи не перестає нас дивувати, і завдяки їхнім невпинним дослідженням ми можемо дізнатися масу інформації про планету, на якій ми живемо, і за її межами. Зниклі острови завжди викликають інтригу, а острів, відомий як “реальна Атлантида”, – ще одна інтригуюча тема.
Острів, відомий як Теоніману, був би втрачений для людства, якби не місцеві легенди, що зберігають його історію, пише Unilad. Колись входив до складу Соломонових островів у Тихому океані, Теоніману був домівкою для сотень людей понад 300 років тому. Однак усе змінилося, коли острів зник під хвилями. Вчений Патрік Нанн, автор і професор Університету Саншайн-Кост в Австралії, сказав: “Це місце, де, можливо, два або три острови зникли дуже швидко, кілька сотень років тому”.
За словами Нанна, Теоніману, найімовірніше, зник десь між кінцем XVI століття і кінцем XVIII століття. Згідно з усними переказами жителів центральних Соломонових островів, саме тоді в регіоні перебували іспанський дослідник Альваро де Менданья і його англійський колега Джеймс Кук. У своїй книзі 2009 року “Зниклі острови і приховані континенти Тихого океану” Нанн зазначив: “Їхні історії можна легко прийняти за легенди, за вигадку, але, як і в багатьох подібних стародавніх історіях, у них залишаються крихти істини — справжні спостереження, — які згодом вкрилися шарами оповідних прикрашань”.
Хоча його долю, можливо, було вирішено багато років тому, історія Теонімену жива й донині. Насправді, Тоні Хеораке, директор Національного музею Соломонових островів, каже, що ця чудова історія передавалася в його родині. Він сказав: “Я один із прямих нащадків жителів Теонімену по материнській лінії. Після того, як острів затонув, деякі з моїх предків вижили і плавали на стовбурах бананових дерев та інших уламках”. Хеораке розповів, що його предки розбили табір у південній частині Улави, де вони живуть і донині. Острів розташований на північ від того місця, де перебував Теонімену, тому вдома це часто стає темою для розмов. “Щовечора після вечері ми зазвичай чуємо, як старійшини в родині розповідають ці історії”, – розповів Хіораке.