Стрічка новин
Сьогодні

В Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років (ФОТО)

25 Липня 2024, 23:54
вал

В Україні виявили вал та посуд, яким може бути понад 3000 років.

В Івано-Франківській області виявили оборонний вал та посуд XII-IX століть до нашої ери. Деталями та кадрами з місця подій поділились у “Суспільному”. Під час розкопок у селі Крилос знайшли оборонний вал, який оточував поселення часів ранньої залізної доби, інформує ФОКУС.

“Ми намагалися знайти кліті Давньої Русі. А знайшли в траншеї залишки валу, який належав голіградській культурі”, – розповів завідувач відділу археології заповідника “Давній Галич” Тарас Ткачук.

Фортифікаційну споруду побудували з глини, річкового каменю та деревини. Ймовірно, він оточував усе досить велике городище тих часів. “На валах були обов’язково верхні оборонні споруди. Вочевидь, це був частокіл. Можливо, із вежами, щоб оборонятися як від сусідів, так і від ворогів”, – зазначив науковець відділу Ігор Креховецький.

Івано-Франківська область, Крилос, село Крилос, археологія, археологічні розкопки, розкопки, історія України

Ймовірно, у XII-IX століттях до нашої ери на території Крилоса проживали фракійці. Вони займалися землеробством та скотарством, а також добували сіль. Вал же обороняв місцевих від атак сусідніх поселень. Війни у ті часи велися часто, причиною міг стати кращий у сусідів врожай або пасовища та домашні тварини.

Частини валу червоного відтінку показують, що колись він горів. Про те, через яку історичну подію сталася пожежа, невідомо. Окрім того, досипка жовтої глини показує й на те, що вал використовували за давньої Русі. На місці Крилоса тоді була столиця Галицько-Волинського князівства.

Івано-Франківська область, Крилос, село Крилос, археологія, археологічні розкопки, розкопки, історія України

Також під час розкопок науковці виявили частинки керамічного посуду ранньої залізної доби. “Вінчик банки, товстостінні посуди – типова кераміка для раннього залізного віку. Вони робилися із глини, але без гончарного кола. Вочевидь, з глини виготовляли такі “ковбаски”, накладали їх одна на одну і згладжували. Виходила посудина, іноді – достатньо велика, мені до пояса могла сягати”, – пояснив Ткачук.

Івано-Франківська область, Крилос, село Крилос, археологія, археологічні розкопки, розкопки, історія України

Науковці знайшли у Крилосі й давньоруську кераміку. Основна відмінність – вона тонша та виготовлена вже за допомогою гончарного кола. Через орнамент археологи дійшли висновку, що кераміка – Галицького типу. “Поздовжні лінії у галицькому типі були переважно нижче вінчика, у верхній частині посудини”, – уточнив Креховецький.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті