Канадські озера заполонили крижані свічки.
З приходом весни в Канаді, місцеві великі озера, які багато місяців були повністю замороженими, починають відтавати, інформує ФОКУС.
З берега це може виглядати не надто дивовижно, але якщо трохи доторкнутися, то стає зрозумілим, що лід складається з щільно упакованих паличок, які плавають вертикально, у формі свічок, пише IFLScience. Крижані свічки, також відомі як голчастий лід, являють собою різновид гнилого льоду, що звучить не так вже й привабливо. Дослідникам відомо, що утворення цих свічок із льоду починається ще взимку, коли водойми замерзають.
Кристалізація у формі паличок відбувається через переохолодження — охолодження води нижче точки замерзання без затвердіння. Після цього надзвичайно швидко утворюються кристали льоду. Цікаво, що присутність вітру під час кристалізації також може призвести до утворення горизонтальних свічок, через що лід має темніший вигляд, ніж зазвичай.
З приходом весни починається танення на межі окремих стовпчастих кристалів, де літ містить більше домішок. У результаті товстий крижаний покрив розділяється на ущільнену масу свічкового льоду. Таким чином, за словами вчених, для утворення свічок із льоду необхідні три інгредієнти:
- переохолодження;
- відносно спокійна вода;
- наявність у воді деяких домішок.
З цієї ж причини крижані свічки, як правило, можна зустріти лише в регіонах з дуже холодним кліматом, наприклад, на Алясці, в Канаді і Японії. Цікаво, що крижані свічки також видають чарівний дзвінкий звук, якщо води річки потривожити. Дехто вважає, що в цей момент озеро можна порівняти з “плавучою люстрою”.