Стрічка новин
Сьогодні

Сі Цзіньпін закликав до припинення вогню у війні Росії проти України

8 Липня 2024, 15:38
si czinpin i orban Економічні новини - головні новини України та світу

Угорщина підтримує "мирний план" Китаю щодо закінчення війни РФ в Україні.

Про це заявив угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан на зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном у Пекіні 8 липня. Його слова наводить інформаційне агентство haggin.az з посиланням на MTI.

“Угорці – миролюбний народ. Тому ми стоїмо на стороні миру, а не війни”, – зазначив глава уряду.

Орбан нагадав, що війна на території України триває вже 2,5 роки, і весь цей час “Угорщина живе у тіні війни”.

“Тому для нас дуже важливо, що Китай закликає до миру в усьому світі, а не до війни. Щодо конфлікту по сусідству з Угорщиною, то ми високо цінуємо вашу мирну ініціативу”, – сказав Орбан, звертаючись до Сі Цзіньпіна.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на зустрічі з головою Китаю Сі Цзіньпін заявив, що Пекін відіграє «ключову роль у досягненні миру» у війні Росії та України.

Сі Цзіньпін, у свою чергу, наголосив на важливості «недопущення ескалації конфлікту в Україні та підливання олії у вогонь будь-якої зі сторін».

«Міжнародне співтовариство має створити умови та сприяти відновленню прямого діалогу Росії та України», – зазначив він.

Припинення вогню у війні Росії проти України та подальші мирні переговори «відповідатимуть інтересам усіх сторін», наводять слова китайського лідера державні ЗМІ КНР.

Вказується, що Сі не став вдаватися до подробиць щодо того, на яких умовах може набути чинності режим припинення вогню в Україні та які сторони мають брати участь у цьому процесі. Лідер КНР зазначив лише, що для цього потрібна «позитивна енергія».

Заява, яку називають китайським “мирним планом”, складається з 12 пунктів і закликає до припинення вогню та відновлення переговорів, але не містить конкретних кроків.

Позиційний документ з 12 пунктів не є “мирним планом”. Натомість він фіксує позиції, яких керівництво Китаю буде дотримуватися й надалі у питанні війни РФ проти України. 

Це і збереження територіальної цілісності України як основний принцип, і потреба демілітаризації Запорізької АЕС та припинення атак на будь-які атомні станції; і абсолютна заборона на використання ядерної зброї; і підтримка “зернового коридору”.

Відверто проросійські лідери інших держав, на кшталт прем’єра Угорщини Віктора Орбана, просувають під виглядом “миру” територіальні поступки України, наполягаючи для цього на тому, що Україна та РФ мають негайно “перестати стріляти”, оголосити перемир’я, і після того починати переговори (тобто лишаючи частину території України окупованою). Натомість Китай пропонує інше: поступово рухатися до переговорів про умови, за яких стане можливим припинення вогню.

Насправді Китай намагається знайти таку схему, яка б дозволяла йому не ставати на бік ані Росії, ані України. Заявити, що “ми за мир”, але не підтримати жодну зі сторін. Тому до пекінського “плану” увійшли і тези про цілісність, і неприйнятні для України пункти про відмову від санкцій і військових блоків (читаємо – НАТО).

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті